Проща була організована паломницькою службою при Волинській єпархії. Паломники відвідали і вшанували святі для християн місця - Храм Гробу Господнього, де приклалися до Голгофи і Гробу Спасителя, Храм Різдва Христового у Віфлеємі, гору Блаженств, відвідали храм Благовіщення у Назареті та інші святині.
Особливістю поїздки, наголосив владика є те, що Святу Землю відвідали вони не як туристи, а як група прочан, які відправляли богослужіння та молилися спільною молитвою на святих місцях. Крім молебнів, священнослужителі УПЦ КП відслужили божественну літургію в одному із православних храмів Єрусалиму.
«За свідченнями священнослужителів, там вперше лунала українська мова під час літургії», - розповів владика. Єпископ Михаїл щиро подякував настоятелю парафії, яка дозволила волинянам принести безкровну жертву за Україну, Волинь, за свої родини. Паломники з України із молитвами пройшли і по Via Dolorosa - Хресним шляхом Спасителя. Кульмінацією хресної дороги став молебень на Голгофі, відслужити який дозволили місцеві ченці.
Як свідчить владика Михаїл, місцеве духовенство дуже приязно ставилося до прочан. «Жодних неприємних зустрічей не було… У Почаєві якщо ти з Київського Патріархату - то не приймають записок (за здоров’я і за упокій)… А на Святій Землі ти подаєш записку - чи до коптів, чи до греків чи вірмен - люди дозволяють і помолитись і прикластись до святині, яка є в їх володінні. Мені сподобалась одна фраза. На Гробі Господньому, нам сказали: «Ви прийшли молитись, а не як туристи - можете співати». Ми сказали, що ми з Київського Патріархату і будемо співати українською, а нам відповіли: «Перед Богом всі рівні і однакові», -констатує владика.
За словами владики, черниці російського Горненського жіночого монастиря до прочан із УПЦ КП ставилися досить приязно. «Горненський монастир - це місце зустрічі матері Іоанна Предтечі і Діви Марії - ми там помолились і не було ніяких проблем і претензій», - розповів він.
Головне, що прочани привезли із собою, на думку владики Михаїла, - це «відчуття благодаті, яка там є. Особливо це місця, які пов’язані з життям Христа-Спасителя. І це - поза конфесією і поза політикою».
***
Група волинських паломників налічувала 30 осіб. Серед них був і журналіст Андрій Гнатюк.