Зазначалося, що при підготовці цього детального плану ставили за мету впорядкувати внутрішньодворові простори, на вулиці Михайла Грушевського впорядкувати комерційну забудову, загалом – зберегти зелені зони, які тут складають 45% при нормативному показнику 25%. Максимальна висота забудови, яка тут надалі можлива, – до 4 поверхів.
Під час громадського обговорення, за словами Олега Боршовського, не було зауважень і до детального плану території, обмеженої вулицями Вілмоша Ковача, Марії Заньковецької, Іштвана Сечені, Перемоги. Напередодні йшлося про те, що до винесення проекту на розгляд сесії міськради потрібно ще уточнити граничну поверховість забудови.
Територія, обмежена вулицями Юрія Гагаріна, Сергія Мартина, Успенською та Миколи Огарьова, характерна тим, що тут багато промислової забудови. Зауважень при обговоренні цього плану не було.
Детальні плани території, обмеженої Слов’янською набережною, площею Богдана Хмельницького, вулицями Дмитра Донського, Вілмоша Ковача, Володимирською, проспектом Свободи, вулицями Перемоги, Лайоша Кошута та Леоніда Говорова, та території, обмеженої проспектом Свободи, вулицями Дмитра Донського та Вілмоша Ковача, до якої входить і 16-поверхівка, обговорювали разом, оскільки вони сусідять. Перший план пройшов дві містобудівні ради, зауваження фахівців внесли до проекту. Зазначалося, що на місці вже закритого для поховань кладовища «біля Білочки» передбачено створення в перспективі меморіального парку. На одній із ділянок, яка у приватній власності, де хотіли зводити 9-поверхівку, передбачено максимум 6-поверхову забудову. Вчора дійшли згоди, що потрібно із зацікавленими мешканцями, проектантами, забудовниками ще обговорити окремі питання.
Детальний план території біля Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, обмеженої вулицями Олександра Грибоєдова, Університетською, Василя Докучаєва тричі розглядали на містобудівній раді. Серед іншого там передбачено згодом розміщення медичного діагностичного центру, проводяться протизсувні заходи, вже зроблено укріплення біля лікувальних установ.
Такі ж заходи передбачені і на наступній території, яку обговорювали вчора – обмеженій вулицями Вірменською, Кавказькою, Університетською та територією житлового комплексу «5 Авеню». Відзначалося, що особливість цієї території – дещо хаотична забудова на раніше розданих ділянках. На майбутнє детальний план передбачає розміщення тут дитячого дошкільного закладу, створення рекреаційної зони.
На території, обмеженій вулицями Августина Волошина, Корзо, набережною Незалежності, площами Поштовою та Жупанатською, у самому центрі Ужгорода, за мету ставилося збереження історичної, архітектурної цінності об’єктів, впорядкування внутрішніх двориків, забудова та прибудова тут не планується взагалі.
Будівлі не вище 2 поверхів, щоб не виростали багатоповерхівки посеред садибних будинків, передбачені детальним планом території, обмеженої вулицями Північною, Рахівською, Свалявською, провулком Панорамним (Короленка) та вулицею Володимира Короленка.
Додаткові узгодження заплановано провести щодо вулиці Золотистої – так вирішили вчора при розгляді детального плану території, обмеженої вулицями Рахівською, Північною, Теодора Ромжі та Золотистою. А для уточнення питань по ділянках учасникам бойових дій на сході України детальний план території, обмеженої вулицями Собранецькою, Запорізькою та територією лісів, винесуть на громадське обговорення в залі ще раз.
Усю містобудівну документацію, яка була в порядку денному громадських слухань напередодні, підтримали для внесення на сесію Ужгородської міської ради.