Зібралися науковці, а всього на зібрання приїхали понад шість десятків біологів з України, Словаччини, Угорщини, Польщі та Білорусі, в Ужгородському замку, де відбулося урочисте відкриття.
«Тема конференції стосується різного впливу людини на поширення рослин. Деякі види дуже часто культивуються, а потім створюють проблеми для довкілля. Зокрема, тут розглядаються аспекти біологіїбур’янів, їх поширення, вплив насамперед на людину. Говоримо як про позитивний вплив, так і про негативний, наприклад, йдеться про поліноми від амброзій чи опіки від борщівника», - розповів Мирослав Шевера, кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України.
Серед співорганізаторів цьогорічної конференції – і закарпатські виші: Ужгородський національний університет, Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці. Крім того, варто додати й Карпатський біосферний заповідник, Національний парк «Синевир» тощо.
За словами організаторів, подібні конференції проводяться кожні два роки. Нинішня – уже дванадцята, в Україні таке зібрання відбувається втретє, зокрема вдруге на Закарпатті.
Декан біологічного факультету УжНУ Ярослава Гасинець зазначила: «Як показує досвід останніх років, синантропізація рослинного покриву охоплює все більші території. Разом з тим, рослинний покрив є невід’ємною складовою урболандшафту, тому його дослідження виходить далеко за рамки суто наукових досліджень і є важливою складовою функціонування та прогнозування змін сучасних урботериторій. Закарпаття цікаве в біологічному плані, тож поле для наукових досліджень – значне».
На урочистому відкритті присутніх привітала і секретар Ужгородської міської ради Андріана Габор, яка від імені міського голови та депутатського корпусу подякувати організаторам за проведення такого заходу у нашому місті, побажала учасникам плідної роботи.
Після урочистого відкриття аудиторії представили музичний виступ аматорського оркестру Ужгородського національного університету. Далі учасники продемонстрували свої дослідження у доповідях, які також увійшли до збірника тез конференції «Синантропізація флори та рослинності».
Конференція розрахована на кілька днів. Крім Ужгорода, учасники наукового заходу відвідають і Берегово.
До 100ronnij 2018-09-21 / 09:33:33
Шановні-Ви тут вУжг..поможіть- підключіться ДО ЗАХИСТУ ЛИПОВОЇ АЛЕЇ на Набережній-шо проходить в реєстрі ЮНЕСКО..Строїла колись Чеська Респ.цю Набережну.Так хоха б ДЛЯ ПОЧАТКУ-РЕКОМЕНДАЦІЇ які дайте попередньо..як біологи
100ronnij 2018-09-20 / 18:50:44
Проблематика конференції є дуже актуальною.
Добре, що Закарпаття тримає руку на пульсі.
Організатори - молодці !