Про це під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив т.в.о. начальника Головного управління статистики в Закарпатській області Валерій Онофрій.
Перше півріччя 2018 року продемонструвало переважання експорту продукції промислових підприємств області. Як зазначив заступник начальника обласного управління статистики Михайло Гарагонич, за цей період експортовано продукції на суму 740,5 мільйонів доларів США, імпортовано – на 679,3 мільйона доларів США, що на 29,2 % та 28,4 % більше за минулорічні показники.
Окрім того, у всіх галузях промисловості Закарпаття спостерігалося зростання заробітної плати. Так, середньомісячна зарплата штатного працівника у січні-червні поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла майже на третину і становила 9218 гривень.
У порівнянні з відповідними показниками 2017 року цьогоріч індекс обсягу виробництва у добувній промисловості і розробленні кар’єрів становить 102,9 %, переробній промисловості – 105,7 %, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 97,7 %. На підприємствах машинобудування приріст обсягів випуску промислової продукції склав12,6 %.
Протягом семи місяців 2018 року підприємствами області реалізовано промислової продукції, товарів та послугна суму майже 13,5 мільярдів гривень, у тому числі за межі України – на понад 6,1 мільярд гривень. У розрахунку на одну особу населення області обсяг реалізованої промислової продукції склав 10 699 гривень. Найвищий цей показник в Ужгородському, Перечинському районах та місті Ужгород.
Промисловими підприємствами за січень-червень поточного року освоєно понад мільярд гривень капітальних інвестицій, що становить 35,7 % загальнообласного обсягу. Переважну частку капітальних інвестицій спрямовано у підприємства переробної промисловості.
Значні обсяги іноземного капіталу також було спрямовано на розвиток промисловості області. Станом на 1 липня поточного року у цій сфері зосереджено 274,6 мільйонів доларів США, що становить 81,4 % загальнообласного показника прямих інвестицій. Основні країни-інвестори – Нідерланди, Німеччина, Польща, Японія, Австрія та США. На них припадає 82,2 % загального обсягу інвестицій у промисловість Закарпаття.