За умовами фестивалю Мукачівський хор хлопчиків та юнаків був єдиним хоровим колективом серед симфонічних і камерних оркестрів з Іспанії, Мексики, Канади, Естонії, Росії, Китаю. Це викликало особливу увагу і, звичайно, відповідальність у спільному виконанні творів, з якими хор впорався бездоганно, отримавши вдячність публіки і оргкомітету фестивалю.
З великім успіхом пройшли концерти хору в містах Montguyon (3.08.), Barbezieux (6.08.), Saint-Sauveur d`Aunis (7.08.), Saint-Savinien (8.08.), Saujon, (2.08.), «Європейський» концерт з іспанським оркестром La Linea, де в спільному виконанні прозвучали «Ave verum» В.А.Моцарта (диригент – Даніель Гарсіа Каро) і гімн фестивалю «Eurochestries» музика Ж.Ф.Ванбеселаере, слова К.Револьта (диригент – Володимир Волонтир).
5.08., в місті Jonzac хор співав на Месі в церкві Св.Георгія з нагоди фестивалю «Eurochestries».
Сольні концерту хору складалися з двох відділів, в яких звучала музика українських композиторів-класиків: А.Веделя, М.Леонтовича, О.Кошиця, західно-європейських композиторів : Й.С.Баха, О.Лассо, Ш.Гуно, Д.Зеліолі, обробки український народних пісень, пісні січових стрільців М.Гайворонського, а також твори В.Волонтира.
Концерти відбувалися в переповнених старовинних церквах XI-XIII ст. і концертних залах, де панувала атмосфера вишуканості і справжнього свята високої музики. На всіх концертах хору разом з прапором Євросоюзу гордо майорів український прапор.
Незабутні враження залишилися від спільних репетицій і виступів у Гала-концертах відкриття і закриття фестивалю в Конгрес-центрі м. Jonzac, і спеціально підготовленому амфітеатрі на центральні площі міста Pons, де в надзвичайній, урочистій атмосфері з яскравими феєрверками завершився фестиваль.
В Гала-концертах крім сольної програми хор виконав разом з зведеним симфонічним оркестром спеціально підготовлені твори : «Аmerica» з мюзиклу Л.Бернстайна «West side story», фінал II дії з опери «Аїда» Дж.Верді, гімн Eurochestries.
Для багатьох французів приморського краю Charente-Maritime, що на самому кінці Європи, Мукачівський хор хлопчиків та юнаків своїм самобутнім співом відкривав Україну з її неперевершеними пісенними традиціями і хорової культурою.
У вільний від концертів час учасники хору відвідали аквапарк і озеро у м.Jonzac, мали екскурсію на завод з виготовлення коньяку і піно «Bertrand», здійснили подорож до міста La Rochelle, столиці департаменту Charente Maritime, до берега Атлантичного океану, де споглядали відомий Fort Boyard.
По дорозі додому учасники поїздки зупинилися в Парижі. Це була незабутня прогулянка до Ейфелевої вежі, по Єлисейських полях, до оперного театру, Лувру, набережною Сени, Собору Паризької Богоматері. Фізичну втому піднімав спів творів : «Привітальна» В.Волонтира, «Щедрик» М.Леонтовича, «Gloria» Дж.Верді, гімну фестивалю, які французи зустрічали зацікавленими, радісними поглядами і щирими оплесками. Цікавою була екскурсія в м.Регензбург, в Німеччині, щирий і теплий прийом в м.Брук, де німецька громада гостинно прийняла Мукачівський хор.
«До нових зустрічей!»- звернення президента фестивалю Клода Револьта, Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи буде радий реалізувати в майбутньому.
Христина Волонтир