Організаторами кіношколи виступають Закарпатська фільмкомісія, Фундація Регіональних Ініціатив, УМГО “Єдине студентство” за підтримки управління молоді та спорту Закарпатської ОДА.
«Участь у кіношколі може взяти будь-яка людина, яка досягла вісімнадцятирічного віку, і яку приваблює чарівний світ кіно. Верхньої вікової планки ми не ставимо, але слід урахувати, що проживання та харчування в кіношколі відбувається у похідних умовах, в наметовому містечку у селі Нижнє Селище Хустського району, тож учасники мають бути готові до польового комфорту» - розповів «Дню» представник Закарпатської фільмкомісії Павло Гомонай.
За задумом, учасників розділять на дві команди, кожна з яких буде робити власний проект короткометражного фільму. Весь процес займатиме п’ять днів, кожен день буде присвячений одному з кінематографічних етапів: розробка сценарію, передпродакшн, зйомка, монтаж, постпродакшн. Щодня спеціалісти будуть проводити лекції в кожній окремій галузі, далі учасники закріплять отриманні знання практичними заняттями, реалізовуючи проект своєї команди. В останній день кіношколи відбудеться показ власноруч створених роликів, які будуть оцінені журі професіоналів.
«Український кінобізнес був так само занедбаний, як і решта національних інституцій, це було наочно видно по кількості відзнятих картин і їх якості. Зараз відбувається бурхливе відродження українського кіно, цій галузі конче потрібна свіжа кров, молоді незашорені люди з чіткою громадянською позицією і творчим потенціалом. Звісно, за п'ять днів кіношколи неможливо виростити нашого Тарантіно, але дати можливість доторкнутись до фантастичного світу кіно й побувати по той бік екрану – так», – розповів пан Павло.
Учасники кіношколи матимуть нагоду отримати знання від викладачів з Харківської академії аудіовізуальних мистецтв, Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, а також викладачів із Познані (Польща) та Ужгорода.
«Я маю мрію - створити на Закарпатті власний Голлівуд. Найкраще місце для нього, як я бачу, це урочище Скалка. Наразі це територія оздоровчого комплексу Ужгородського національного університету. У минулі роки він був закинутий, зараз потроху відроджується, тож є надії, що наступного року кіношколу ми будемо проводити саме там. Ну а ще, як відомо, «скалка» – це інструмент для створення виробів із будь-якого тіста. Це символічно, оскільки зробити кар'єру в кіно можуть люди найнесподіванішого віку і професії», – пояснив назву кіношколи Павло Гомонай.
Для участі у таборі потрібно заповнити анкету: https://goo.gl/forms/9NCGRLza1h596ibv1, а всю інформацію про кіношколу можна знайти на фейсбук-сторінці події.
Вікторій Жуйко, Ужгород
культура 2018-08-16 / 15:16:17
Питання кіно,документальне кіно,художнє кіно,повинно стояти у відділах культури усіх районів Закарпаття !Головне не мовчати,хоча би говорити про це!