У порядку денному члени комісії розглянули питання про виникнення захворювання африканською чумою свиней у дикої свині в урочищі «Китерів» за межами с. Хмільник та затвердили план заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней в урочищі «Китерів» за межами с. Хмільник.
Начальник Іршавського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Халус І.М. повідомив, що 17.06.2018 року ветеринарною службою Іршавського району було отримано повідомлення від користувачів лісомисливських угідь про те, що в мисливських угіддях Кам’янського низового колективу Іршавського УТМР в урочищі «Китерів» виявлено труп дикої свині. Негайно при виїзді на місце, комісією в складі: лікаря-епізоотолога Іршавської РДЛВМ Симканич І.Ю., зав. Кам’янською ДЛВМ Біров П.П., в єгера Попович І.В., голови низового колективу Терновці В.М., встановлено наступне: труп дикої свині віком приблизно 3-4 роки та масою тіла близько 60-70 кг. з ознаками розкладання та наявними стріляними ранами в ділянці грудної клітки. Ветеринарними спеціалістами проведено відбір проб патматеріалу для направлення в Львівську регіональну державну лабораторію ветмедицини для дослідження на АЧС.
Труп дикої свині спалено, а рештки закопано на місці проведення відбору патматеріалу. Місце проведення відбору та місце де знаходився труп дикої свині продезінфіковано хлорним вапном.
20.06.2018 року отримано з Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини звіт про результат дослідження № 000742 п.м./18 від 20 червня 2018 року про виявлення збудника африканської чуми свиней у досліджуваному матеріалі.
У зв'язку з вище наведеним та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо АЧС на території України, з метою локалізації та недопущення поширення даного захворювання на території району та області Держана надзвичайна комісія при Іршавській районній державній адміністрації прийняла наступне рішення:
1. Взяти до відома інформацію начальника Іршавського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Халус І.М.
2. Оголосити територію мисливських угідь: урочища «Китерів», «Гарасташ» Кам’янського низового колективу Іршавського УТМР в неблагополучними та накласти карантинні обмеження згідно чинного законодавства:
- встановити зону захисту, що оточує межі епізоотичного осередку в радіусі 3 км.
- встановити зону нагляду в радіусі 10 км від межі зони захисту, в яку входять населені пункти: с. Хмільник, с. Воловиця, с. Богаревиця, с. Кам’янське.
- забезпечити проведення лабораторного моніторингу АЧС в дикій фауні в суміжних мисливських угіддях, у разі виявлення підозрілих у захворюванні чи хворих диких кабанів;
- рекомендувати мисливцям утриматися від утримання у власних дворогосподарствах домашніх свиней;
- забезпечити інформування населення щодо заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней шляхом виготовлення листівок та поширення їх у місцях масового скупчення людей в населених пунктах району;
- рекомендувати громадянам проводити дератизацію у власних господарствах в зоні нагляду. Трупи загиблих гризунів спалювати.
3. Іршавському відділенню поліції:
- вжити заходів щодо недопущення ввозу на територію району живих тварин та тваринницької продукції без відповідних супровідних документів.
4. Користувачам мисливських угідь (Іршавська РО УТМР):
- Знищити наявне поголів’я диких свиней в епізоотичному осередку, в безпечному місці, під контролем спеціалістів ветмедицини.
- Заборонити вхід на неблагополучну територію сторонніх осіб та в’їзд транспорту.
- За потреби та відповідно до вимог чинного законодавства провести регуляцію щільності популяції диких кабанів, включаючи державні та регіональні об’єкти природно-заповідного фонду.
- Проводити обстеження всіх лісових угідь на предмет виявлення хворих, підозрілих у захворюванні та загинувши диких свиней, у разі виявлення негайно інформувати ветеринарну службу району;
- Забезпечити відбір матеріалу для проведення лабораторного моніторингу АЧС в дикій фауні протягом мисливського сезону 2018-2019 років;
5. Іршавській районній державній лікарні ветеринарної медицини:
- проводити щоденно епізоотичне обстеження всіх дворогосподарств населених пунктів: с. Хмільник, с. Воловиця, с. Богаревиця, с. Кам’янське.
- вести контроль за знищенням поголів’я диких кабанів користувачами лісомисливських угідь у даних мисливських угіддях.
- продовжувати проведення масової роз’яснювальної роботи серед населення та власників господарств стосовно загрози занесення АЧС.
6. Редактору районної газети «Нове життя» дане питання висвітлити в засобах масової інформації.
7. Затвердити план заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней в урочищах «Китерів», «Гарасташ»Кам’янського низового колективу Іршавського УТМР (додається).
Іршавська РДА