Про це Закарпаття онлайн повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА.
Від негоди постраждали три райони – Іршавський, Тячівський і меншою мірою Хустський. Як підрахували спеціально створені комісії райдержадміністрацій, представники місцевого самоврядування, а також рятувальники та енергетики, загалом негода пошкодила 851 покрівлю житлових будинків і споруд, 14 закладів освіти, 7 – культури, 4 – охорони здоров’я, 2 адмінбудівлі сільрад і 1 дитсадок. Крім того пошкоджені автомобільна дорога місцевого значення «Бедевля – Руня» (близько 1 км) та комунальна дорога в присілку Глиняний с.Бедевля (500 м) на Тячівщині.
В Іршавському районі основний удар стихії прийняло на себе с.Брід, де град пошкодив 280 покрівель житлових будинків, загальноосвітньої школи, дитсадка, амбулаторії та сільради. Постраждали також села Дешковиця, Ільниця, Осій, Білки, Малий Раковець та Дунковиця.
На Тячівщині буревій пошкодив загалом 490 покрівель житлових будинків, а також 11 покрівель шкіл, 7 – закладів культури, 3 – охорони здоров’я 1 – сільради. Шквальні пориви вітру досягали такої сили, що 60 покрівель були повністю зірвані з хат. Найбільше від негоди постраждало с.Колодне, де буревій пошкодив 230 покрівель (із них 30 зірвав повністю), а також покрівлі школи, дитсадка, амбулаторії, бібліотеки та сільради. Всього в районі від негоди постраждало 16 сіл, більшість яких розташована в Тереблянській долині.
На Хустщині буревій пошкодив кілька будинків у Горінчеві, Липчі та Нанкові.
Починаючи з другої половини вівторка, а також до пізньої ночі середи аварійні бригади відновлювали обірвані вітром лінії електропередач. Станом на 10.00 четверга (14.06) знеструмленими залишаються 6 сіл Тячівського та Хустського району, із них 3 частково. Сьогодні протягом дня електроенергія буде відновлена у повному обсязі.
Для підрахунку завданих негодою збитків створені комісії сільських рад. Якщо загальна сума шкоди досягне 55,8 мільйонів гривень, буревій із градом, що пронісся Закарпаттям у вівторок і середу, буде визнаний надзвичайною ситуацією регіонального рівня, що є підставою для виділення компенсації з Державного бюджету України.