У неділю, 3 червня, з 10.00 по 14.00, в обласному центрі Закарпаття, в ТЦ «Дастор» буде проведено діагностично-інформаційно-просвітницьку акцію під гаслом "Зламай сигарету, поки вона не зламала тебе".
Медики Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології спільно з UMSA-Uzhhorod та студентами-медиками УжНУ проведуть комплексне медичне обстеження всіх бажаючих (УЗД судин шиї, вимірювання тиску та спірометрію - метод обстеження легенів, який наочно продемонструє кожному, наскільки цей орган приймає, утримує й використовує повітря, яке вдихаємо).
"Напевно всі чули жарт: "У вашому димі - легень не виявлено". Смішно, чи не так? Але, якщо на секунду уявити собі, що це правда, то все вже сприймається не так позитивно. UMSA-Uzhhorod разом зі студентами-медиками УжНУ має зухвалість піти в бій проти тютюну в рамках акції "Зламай сигарету, поки вона не зламала тебе". Ми не будемо "розкидуватися" пустими словами, що сигарети - це зло, а покажемо, розкажемо та пояснимо, чому це саме так. Неважливо, курець ви, чи ні, ця інформація буде корисною кожному. Охочі будуть мати змогу пройти через таку цікаву річ, як спірометрія, виміряти тиск, зробити УЗД судин шиї та дізнатися, чому ж насправді куріння - ворог №1 і... А тут ми потримаємо інтригу. Багато чого іншого, цікавого та пізнавального ви зможете дізнатися прийшовши на нашу акцію. Ваша присутність для нас є надзвичайно важливою. Адже здоров'я України не тільки в руках лікарів, але і кожного з нас. І пам'ятайте, що хвилина насолоди віднімає найдорогоцінніше - життя!» - наголошують організатори акції і запрошують всіх ужгородців та гостей міста скористатися унікальною можливістю.
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.
Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.
Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%). Близько 70%, пов'язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.