14 років переговорів, і Україна готова до членства у Світовій організації торгівлі. Європейський Союз привітав Україну із завершенням процесу переговорів.
А у Представництві Європейської Комісії зазначили, що крапку у переговорному процесі щодо членства України у цій організації минулого тижня поставили Комісар ЄС Пітер Мандельсон та український віце-прем’єр-міністр Григорій Немиря. Вони досягли взаємно прийнятного рішення про ставки експортного мита.
У Представництві зазначили, що остаточний консенсус щодо вступу України у СОТ може бути вже 5 лютого на засіданні Генеральної Ради Світової організації торгівлі.
Українці виграють – якщо краще працюватимуть
Українські експерти вважають, що перепон для членства України у СОТ більше немає. На переконання колишнього заступника Національного банку Ярослава Солтиса, від вступу у Світову організацію торгівлі українська економіка лише виграє.
«Наслідки будуть позитивні. Цивілізовані, розвинені, успішні держави є членами СОТ. Ми приєднуємося до цієї низки держав, які мають успіхи в економіці, в торгівлі. Галузі, які не вміють виробляти продукцію, які відсталі, які йдуть шляхом феодалізму, не будуть розвиватися. Для всіх галузей це буде позитивно. Ми будемо брати нормальні технології, з мінімальними податками, з митними зборами, ми будемо йти поряд з іншими державами», – вважає експерт.
Кажуть, що СОТ для тієї чи іншої країни, як лотерея, комусь поталанило, а у когось зникли цілі галузі. Але від глобалізаційних процесів ніде не дінешся, каже економіст Олександр Рябченко. Тож держава повинна примусити вітчизняних виробників краще працювати.
«Хто не може за цією глобалізацією встигнути і поліпшити виробництво таким чином, щоб воно було конкурентноздатним, все одно програє, це закон. Тому тут треба не захищати, що ніхто не буде на нашому внутрішньому ринку, а треба допомагати національному виробникові, дати йому можливість пільгових кредитів, допомогти із землею, допомогти ще якимось додатковими можливостями, але поставити перед ним вимогу, щоб він став краще працювати», – каже економіст.
Під час візиту до Брюсселя Юлія Тимошенко висловила прогноз, що майбутня СОТівська угода буде ратифікована всіма парламентськими фракціями, за винятком комуністів.
Микола Жалива 2008-01-30 / 13:58:00
А кому тот сот треба уже так досотовалися що жілізо в мадярщині дороже як у нас циймент там 600гр.а в нас уже 850 деревяних куди йдемо та де будеме......