На порядку денному розглянули чотири питання, а саме: про заходи локалізації та ліквідації спалаху кору в с. Чорна Тиса; про визначення місць відпочинку на воді; про заходи з протидії загрози та реагування на надзвичайні ситуації у природних екосистемах; про погіршення погодних умов.
За інформацією начальника Рахівської районної філії ДУ„Закарпатський обласний лабораторний цент” Руслани Бобельської, 14 травня, о 10.00 год. з інфекційного відділення Рахівської РЛ отримано 3 термінові повідомлення про підозру у захворюванні на кір у дітей.
В.о. головного лікаря Рахівського центру ПМСД, повідомила про те, що у п’ятницю минулого тижня, згідно картотеки, до Чорнотисянської амбулаторії звернулася 41 людина з різною симптоматикою. Підтвердити, або встановити діагноз кір, було неможливо. Тільки в понеділок, 14 травня, було підтверджено 35 випадків захворювання на кір легкої форми.
Станом на 15 травня захворіло 50 дітей, серед них 44 учня Чорнотисянської ЗОШ.
Лабораторним центром було здійснено всі необхідні заходи, в тому числі: вивчення та проведення епідеміологічного обстеження спалаху кору в ЗОШ та с. Ч.Тиса, аналіз визначення імунного статусу захворілого дитячого населення, аналіз захворюваності на кір серед вікових категорій та кількість щеплених серед захворілих дітей, проведено поточна дезінфекція приміщень ЗОШ І-ІІІ ст. та ЗОШ І ст. прис. Подерей, відібрано аналіз води на бактеріальне і хімічне дослідження, поширено інформаційні бюлетені та пам’ятки для населення щодо перших симптомів захворювання на кір, клініки профілактики кору, в т.ч. шляхом проведення імунізації.
Також встановлено, що Чорнотисянська амбулаторія забезпечена вакциною, в залишку – 38 доз.
Відтак, комісією вирішено не застосовувати призупинення навчального процесу, а заборонити харчування у школі та масові позакласні заходи до кінця навчального періоду – 25 травня. Проводити динамічне спостереження за контактними та хворими на кір. Проводити постійний моніторинг перебігу захворювання.
По другому питанню порядку денного доповідав начальника Рахівського РВ УДСНС України у Закарпатській області Олександр Тушер. За інформацією керівника, на території району відсутні місця де можливо влаштувати пляж відповідно до існуючих вимог. Також проінформував присутніх про заходи з протидії загрози та реагування на надзвичайні ситуації у природних екосистемах.
За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, 16-17 травня очікується погіршення погодних умов, сильний дощ, зливи, град та шквальний вітер від 20-25 м/с., на річках району очікується підвищення рівнів води на 0.5-1.5 м, в нижніх течіях річок на 2.0-2.5 м. В місцях проходження сильних злив очікується формування значного місцевого стоку на малих водотоках швидкоплинне підвищення рівнів води на 0.5-1.5 м, можливе формування селів.
У зв’язку із значним ускладненням гідрометеорологічної ситуації, з метою своєчасного попередження можливих надзвичайних ситуацій та реагування на них, комісія вирішила терміново попередити сільські, селищні ради про ускладнення гідрометеорологічної ситуації та можливий швидкий підйом рівнів води у малих водотоках та привести в готовність сили та засоби, що залучаються при виникненні надзвичайних ситуацій.
гуцули 2018-05-17 / 16:58:23
Що за дикунство, що за кір?
Ми в якому столітті проживаємо?
У ХVІІ чи XVIII ?