Ця петиція була зареєстрована 26 січня головою правління Асоціації місіонерських церков євангельських християн України (АМЦЕХУ) Віктором Танцюрою і в разі набору 25 тис. голосів була б відправлена на розгляд Порошенку.
Петиція набрала понад 23 тис. голосів за 30 днів до закінчення строку збору підписів, однак увечері 27 березня була вилучена із сайту Президента.
В Адміністрації агентству підтвердили, що вони, а не автор, видалили петицію, однак причини коментувати офіційно відмовилися.
"Ініціатор петиції отримав відповідь на це запитання, ми не можемо коментувати ці рішення по телефону", - сказали в приймальні Президента.
В АМЦЕХУ заявляють, що лист із проханням припинити оприлюднення петиції було спрямовано в Адміністрацію Філіпишиній і вважають видалення петиції наступом на свободу слова.
Філіпішина підтвердила Українським Новинам, що направила такий звернення, оскільки вважає, що петиція закликає до обмеження прав людини, підбурює до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації й гендерної ідентичності, порушує права ЛГБТ-людей на повагу до їхньої честі й гідності.
"Такими петиціями суспільство збурюють, нав'язують позиції про те, що правильно, а що ні, а це дискримінація. Це не питання свободи слова. Це питання прав людини. "Моя свобода й моє право закінчуються там, де починаються свобода і права іншої людини", - сказала вона.
Водночас Танцюра зареєстрував аналогічні петиції на сайті Кабінету Міністрів і Верховної Ради, і за місяць до закінчення строку збору підписів вони набрали майже 25 тис. і 20,3 тис. голосів відповідно.
Філіпішина повідомила, що аналогічні зверненні із проханням припинити публікацію відправила в уряд і парламент, однак відповіді від них поки не одержала.
Вона також закликала Адміністрацію, Кабмін і Раду при подальшому оприлюдненні петицій проводити аналіз їх змісту на предмет порушення вимог антидискримінаційного законодавства.
При цьому вона заявила, що видалення Адміністрацією петиції за зверненням секретаріату омбудсмена - не перший випадок, раніше це вже робила Київська міська державна адміністрація й кілька інших держадміністрацій.
"У таких історіях потрібно знаходити позитив. Добре, що ми нарешті почнемо публічну дискусію про культуру реєстрації петицій", - сказала Філіпишина.
У своїх петиціях Танцюра пише, що план дій щодо реалізації Національної стратегії в сфері прав людини до 2021 року передбачає включення гендерних знань до шкільної системи освіти, легалізацію зареєстрованого громадянського партнерства для одностатевих пар і дозвіл трансгендерам усиновлювати дітей.
Автор побоюється, що після реалізації плану буде запроваджена кримінальна відповідальність за критику популяризації гомосексуалізму, а батьків школярів, що протидіють цьому, можуть позбавляти батьківських прав.
"Одностатева сексуальність є наслідком вільного, але помилкового, аморального й гріховного вибору людини. Пропаганда гомосексуалізму, неправильне виховання, пережите в дитинстві сексуальне насильство й інші причини можуть підштовхнути до такого гріховного вибору. Біблія відносить гомосексуалізм до найтяжчих гріхів", - стверджує пастор.
Він просить органи влади привселюдно засудити пропаганду гомосексуалізму; не приймати законів, що сприяють легалізації одностатевих шлюбів; прийняти закон про заборону пропаганди гомосексуалізму й про державний захист традиційних сімейних цінностей.