Підводячи підсумки роботи митниці за рік, Іван Іванович розпочав зі стану справляння податків та зборів, результативності наповнення Державного бюджету:
На 2007 рік Виноградівською митницею виконано на 104,3% (сумарно перераховано 127 478,6 тис. грн.), у тому числі:
- торговим обігом план виконано на 102,3%,
- неторговим – на 108,6%.
Відомо, що зона діяльності Виноградівської митниці охоплює сім адміністративних районів Закарпатської області, з яких п‘ять прикордонних.
Палешник Іван Іванович, розповів, що на україно-румунському державному кордоні склалась ситуація, що з пяти пунктів пропуску реально функціонує лише один – п/п „Дяково - Халмеу”. Інші незадіяні через ряд причин, а саме: по причині аварійного стану мосту („Солотвино-Сігету Мармацієї”), згідно інформації румунської сторони, через відсутність на румунській стороні відповідної інфраструктури ( „Хижа- Тарна Маре”), через технічні причини, повязані з функціонуванням залізничного транспорту („Тересва – Кімпулунг ла Тиса”), через відсутність регулярного руху поїздів („Ділове – Валя Вишеулуй”).
Існують також проблемні питання на кордоні з Угорщтною – потреба у зміні статусу п/п „Лужанка - Берегшурань” щодо запровадження в ньому регулярного руху вантажного автотранспорту, потребує вирішення питання зміни статусу п/п „Косино – Барабаш” та п/п „Дзвінкове – Лоня” щодо цілодобового їх функціонування.
Журналістам було доведено до відома зміни в законодавстві щодо декларування товарів і транспортних засобів, які вступають в дію з 01.01.08 .
Іван Іванович зазначив, що вказані зміни відбулися у звязку з необхідністю адаптації законодавства України до європейських норм та стандартів, а також в рамках реалізації Кіотської Конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур, до якої Україна приєдналась 05.10.2006 року.
Порушено 10 кримінальних справ протягом 2007 року – така цифра була доведена до представників ЗМІ. Предметами контрабанди по зазначеним кримінальним справам виступали:
- в 6 випадках - пиломатеріали вартістю 2 416 723 грн.;
- в 1 випадку - транспортні засоби вартістю 296 481 грн.;
- в 3 випадках - тютюнові вироби вартістю 1 243 795 грн.
Їх загальна вартість становить 3 956 999 грн.А підрозділами митниці запроваджено 1 468 справ про ПМП, загальна вартість предметів складає 13 415 375 грн.
Під час доповіді було перераховано основні предмети правопорушень:
- промислові товари в 311 випадках на суму 7 108 842 грн. (в 274 випадках предмети правопорушень - пиломатеріали загальною вартістю 6 466 296 грн.);
- транспортні засоби - в 90 випадках на суму 3 275 011 грн.;
- валюта - в 404 випадках на суму 977 283 грн.;
- тютюнові вироби - в 274 випадках на суму 1 679 025 грн.;
- холодна зброя і боєприпаси - в 33 випадках;
- медпрепарати психотропної дії, наркотичні засоби та прекурсори - в 68 випадках.
Після підведення підсумків, Іван Іванович вказав перспективні напрямки діяльності підрозділів Виноградівської митниці на 2008 рік в напрямку протидії контрабанді та ПМП:
1.Залізничний напрямок. Тут можливості приховування предметів серед вантажів, що переміщуються в залізничному рухомому складі, значно вищі, ніж по іншим напрямкам.
2.В 2008 році прогнозується збереження тенденції до активізації переміщення предметів через “зелений” кордон, що потребує підвищення рівня взаємодії з підрозділами Мукачівського прикордонного загону та іншими правоохоронними органами.
3.Потребує також активізація роботи по протидії протиправному переміщенню на митну територію України транспортних засобів. В 2008 році ця робота будуватиметься, по напрямкам протидії:
- по-перше - виявлення правопорушень безпосередньо при ввезенні на митну територію України, тобто в пунктах пропуску;
- по-друге – виявлення можливих порушень (підробка документів, перебивка номерних позначень вузлів та агрегатів тощо) при представлення особами документів для митного оформлення;
- по-третє - виявлення фактів протиправного розпорядження або користування транспортними засобами вже на митній території України.
Останнє питання може бути вирішено ефективно за умови налагодження більш високого рівня взаємодії з підрозділами правоохоронних органів, зокрема МРЄВ ДАІ.
4.Безумовно, продовжуватимуться виконуватися заходи по контролю за дотриманням законності в сфері ЗЕД. Тут одним з пріоритетних напрямків протидії може стати напрямок контролю за використанням давальницької сировини, виявлення “подвійних” контрактів або таких, що укладені з неіснуючими фірмами. Також повинна приділятися належна увага питанням виявлення фактів ухилення від сплати в повному обсязі сум оподаткування шляхом заниження митної вартості імпортованих товарів тощо, повідомила головний інспектор зв’язків з громадськістю Любов Кузик.