Цей пункт навіть був внесений у перелік умов для отримання наступних кредитних траншів, поряд із законом про антикорупційний суд, пенсійною реформою та газовими тарифами. До того ж, питання приватизації держпідприємств розглядається як одна з ключових реформ, покликаних оздоровити економіку.
І от – сталося. 18 січня 2018 року парламент проголосував закон про приватизацію у другому читанні та в цілому. Цей закон мав би прискорити і покращити процес продажу державного майна, а також зробити його прозорим.
За словами голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука, він повністю відповідає усім європейським стандартам. До того ж, відтепер приватизація буде регулюватися одним законом замість семи, як це було за попереднім законодавством.
Також встановлюється 11 місяців підготовки для об’єктів великої приватизації і п’ять місяців для малої.
Поміж першим та другим читанням у Парламенті попрацював і Фонд держмайна, який визначив перелік держпідприємств, які виставлять на приватизацію у 2018 році. За словами керівника Фонду Віталія Трубарова, уряд планує виконати план надходження від приватизації у розмірі 22,5 мільярдів гривень.
Список ФДМ включає більш як 100 позицій. Серед об'єктів, які плануються на продаж на Закарпатті: ПрАТ "Закарпатський завод "Електроавтоматика", СП "Керамнадра", ТзОВ "Липчанблок".
За метарілами ЗІК