А все через бюрократичні процедури, які не дають змогу важкохворим отримати паліативну допомогу у хороших умовах, йдеться у сюжеті телеканалу "Сіріус".
Більше того, ситуація, що склалася наразі в хоспісі, може призвети до міжнародного скандалу. Так, заклад відкрито в рамках міжнародного проекту, більше 60% робіт тут профінансував Європейський Союз. Тож якщо заклад повноцінно не працюватиме і тут не надаватимуть допомогу потеруючим, європейці мають право повернути гроші - таке передбачено контрактом.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, онкохворі на Закарпатті не отримують необхідної стаціонарної паліативної допомоги. Так, на початку грудня 2017 року Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини оприлюднив звіт за підсумками візиту до відділення паліативно-хоспісного догляду Виноградівського геріатричного пансіонату. Під час тодішнього візиту монітори зафіксували порушення прав невиліковно хворих людей, зокрема, для того, щоби влаштуватися в заклад, родичам або іншим особам необхідно зібрати велику кількість документів (відповідно до наказу Мінпраці від 29.12.2001 № 549). Так, у родини збір документів може затягуватися до 3-4 місяців, а онкохворі та люди з іншими соматичними захворюваннями не отримують вчасної необхідної медичної допомоги та догляду. А для одиноких питання влаштування взагалі може не вирішитися ніколи.
1234 2018-01-21 / 16:06:14
А скільки є пацієнтів не онкологічних, а які мають важкі соматичні хвороби,які потребують догляду.Вони лежать місяцями у районних і навіть в обласних медичних закладах.
Степан Крук 2018-01-21 / 12:59:23
Генадій Москаль не винуватий! Він не знав про існування цього хоспісу, оскільки жодних фестивалів на його територіі не проводилося.
Гена 2018-01-20 / 20:00:07
Подякуйтеф Гені Москалю за все