Усі знають Богдана як скульптора, але як графік він відомий одиницям. На цій персональній виставці вперше представлені графічні роботи, і таким чином графіка разом із скульптурами утворює цілісну картину творчості митця. Богдан Корж зізнається, що графічні роботи зможе побачити широке коло людей виключно завдяки його дружині, відомій художниці Людмилі Корж-Радько, оскільки саме у неї було натхнення та терпіння оформити їх у рами та паспарту, а загалом – це всього десята частина з загального обсягу графічного доробку автора. Виконані ж представлені роботи впродовж 1968 – 1980 років, а скульптура – в період останніх п’яти років.
У 1972 році Богдан Корж закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, відділ «Художнього металу». Досить близько спілкується із художниками Павлом Бедзіром та Йосипом Палом. У цей самий час з’являються перші серії графічних робіт у різних техніках (Богдан багато експериментував), виконані кульковою ручкою, тушшю, пером, олівцем, пековим лаком тощо. В перших роботах образи зображень персоніфікуються з автором, і на папір лягають теми пошуку власного «Я», місця в суспільстві, незадоволеності собою, невизначеності тощо. До цього «драматичного» періоду належать роботи: «Трон», «Заборона», «Зустріч у тунелі», «Ілюзії», «Свинцевий дощ», «Песимістичний автопортрет». У 1973 році Богдан вступає на відділення кераміки Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва. Нове місце, нове оточення, багате культурно-мистецьке середовище Львова відкривають новий етап та грані Богдана. Кардинально змінюється виразність, динаміка, композиційна побудова та самі теми графічних робіт, серед них «Метаморфоза», «Римлянин», «Метафізичний пейзаж» та ін. Окрім абстрактно-метафізичних стилістичних вирішень художник часто звертається і до портретного жанру. В цей час графіка та скульптура знаходяться у творчості Богдана Коржа на одному рівні, але тяжіння до об’ємної пластики все ж таки перемагає.
Зі студентських років захоплювався роботами скульпторів Генрі Мура, Антуана Бурделя та Олександра Архипенка, які внесли певний вклад та стилістику у формотворення Богдана. В середині 80-х років Богдан втілив багато своїх графічних робіт у теракоті, так відбувається плавний, але стовідсотковий перехід до скульптури. Творчі задуми майстра втілюються в бюстах, монументальних пам’ятниках, медалях, скульптурах, пам’ятних дошках тощо. Стильове вирішення пластичних форм так само багатогранне, як і жанрове розмаїття митця. З модерними, мінімалістичними, реалістичними, метафізничними та архаїчними формами скульптур можна ознайомитися на виставці протягом наступних двох тижнів.
Текст: Олександр Нікітчук, Фото: Наталія Павлик, Фото графічних робіт надані Людмилою Корж-Радько; Фундація розвитку закарпатського мистецтва
100ronnij 2017-12-10 / 22:55:18
Виставка - чудова ! Графічні роботи - особлива родзинка. Бажаю митцю подальшої творчої наснаги !
Фенек 2017-12-10 / 09:58:27
Дуже достойні роботи. Є біля чого постояти-подумати. Вітаю, Богдане!