— З 1 серпня нарешті починається сезон індивідуального полювання, — наголосив Валерій Мурга, — на самця козулі, яке продовжиться до 15 жовтня. Позаяк молодняк у ці терміни добувається в порядку селекційного та діагностичного відбору, то полювання на самок козулі розпочнеться тільки з першого вересня і завершиться першого січня. З першого вересня розпочнеться полювання й на самців, самок кабана та молодняк. Це щодо індивідуального полювання. Колективне ж та обласне полювання на самців і самок кабана та молодняк зазначеного виду, — відкриється з п'ятого листопада. 3 цього дня можна буде також полювати на лисицю, куниць лісову та кам'яну.
— Яка денна норма відстрілу і який порядок полювання?
— Приміром, протягом дня дозволяється відстрілювати тільки одного зайця-русака. Норми відстрілу ж лисиці - не лімітовано. Відстріл молодняка козулі та оленя благородного проводиться у порядку діагностичного й селекційного відстрілу у межах затвердженого ліміту щодо порядку полювання. На козулю, кабана, куниць воно проводиться тільки за ліцензіями, затвердженими Мінохорони навколишнього природного середовища України. Причому у всіх угіддях затверджений суворий ліміт відстрілу. Скажімо, благородного оленя у Брустурянському, Великобичківському, Мокрянському держлісгоспах буде відстрелено в кожному тільки по три голови. Такі ж суворі ліміти (де менше, а де трохи більше) затверджені у всіх держлісгоспах А всього по Закарпатській області встановлено ліміти на відстріл оленя - 9, козуль - 85, кабанів - 151, куниць - 30 голів.
— Ось ви сказали про колективне полювання... Скільки в складі мисливської бригади має бути чоловік?
— Разом, уключаючи нагоничів, — не більше 20 чоловік. І не більше двох разів у одному мисливському угідді протягом сезону.
— Добування вовка дозволяється також за наявності ліцензії або відстрільної картки?
— Авжеж. Відстріл вовка та лисиці не у мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях здійснюється мисливцями за дозволами нашого управління, а в межах території об'єктів природно-заповідного фонду - за дозволами обласного держуправління екоресурсів. Й обов'язково - за письмовою заявкою користувача мисливських угідь.
— А як будемо захищатися від браконьєрів?
— Контроль за охороною Державного мисливського фонду від браконьєрів, суворе дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки та ветеринарно-санітарних вимог здійснюватиметься у співпраці з обласним Держуправ-лінням екологи та природних ресурсів й органами внутрішніх справ. Отже, вважаю, суворе дотримання мисливцями правил полювання і техніки безпеки буде на високому рівні.
Іван Жирош, "Вісті Ужгородщини"
31 липня 2006р.
Теги: