Тисячі закарпатських заробітчан після свят не змогли потрапити на роботу вчасно. На кордоні з Росією їх просто висадили, а маршрутні автобуси конфіскували.
Юрій Лавришин, перевізник: «Вчора виїхали хлопці на Москву. Передзвонили, що їх у Рівному міліція висадила на вокзал, а два автобуси на штрафмайданчик».
За новою постановою Кабінету Міністрів, заборонено перевозити людей у переобладнаних автобусах. Водії обурені, адже законно переробляли транспортні засоби, отримували дозволи в ДАІ.
Володимир Будаш, перевізник: «Тоді їдеш у контору, яка має ліцензію на переобладнання. Ми переобладнуємо, їдемо в ДАІ. ДАІ дає заключення, що все зроблено згідно ДСТУ».
Василь Філіп, начальник Департаменту ДАІ України в Закарпатській обл.: «У нас в області всі машини переобладнані, і підпадають під дію цієї постанови. На теперішній час ми попередили всіх водіїв-перевізників про те, що такими автобусами здійснювати перевезення пасажирів не можна».
Закарпатські водії кажуть, що купували за кордоном вантажні мікроавтобуси через низьку вартість розмитнення – 2000 умовних одиниць. За пасажирський мікроавтобус на кордоні треба сплатити вдесятеро більше.
Василь Петрищев, перевізник: «Якщо автобус коштує 25 тисяч, то щоб його розмитнити, окрім нюансів таких, про які ми не говоримо, він уже вимагає 100-відсоткового розмитнення».
Закарпатських перевізників підтримали депутати облради. Вони ухвалили звернення до уряду з проханням скасувати постанову.
Василь Бринзович, заст. голови Закарпатської облради: «Ця проблема стосується як власників, так і водіїв, і населення. Тому що значна частина населення перевозять автобусами, які переобладнані, і так швидко приймати рішення з цього приводу, не підготовлено, не можна».
Водії маршруток обіцяють продовжувати акцію протесту до перегляду постанови, адже без роботи можуть залишитися тисячі закарпатців, а рейсовий транспорт не зможе доправити заробітчан за кордон.