Нагадаємо, що конкурс уже тривав із 3 квітня до 30 червня цього року, проте під час оцінювання робіт фаховим журі переможця не було обрано. Відтак, 8 липня конкурс оголосили повторно.
Цього разу у визначені терміни та відповідно до умов, оприлюднених в офіційних ЗМІ, свої ескізні проекти управлінню культури облдержадміністрації надали 7 авторів – із Ужгорода, Мукачева, Хуста, Львова та Києва. Впродовж тижня їхні роботи були представлені на огляд громадськості в атріумі, нині ж – ескізні проекти оцінювали фахівці.
Журі працювало в такому складі: голова Закарпатської обласної організації Національної спілки архітекторів України Владислав Ганзел, член Національної спілки архітекторів України, народний художник України Степан Шолтес, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки художників України, народний художник України Борис Кузьма, голова секції скульптури Закарпатської обласної організації Національної спілки художників України Василь Олашин, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак – під головуванням т.в.о. начальника управління культури облдержадміністрації Івана Канюки.
Окрім того, конкурсну комісію склали: головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Томаш Сопко, провідний фахівець методичного кабінету при управлінні культури облдержадміністрації Владислава Рішко та начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради Олег Боршовський.
Шляхом таємного голосування були визначені найкращі проекти, й лише після цього – відкриті конверти з інформацією про авторів. Тож переможцями стали:
- ІІІ-є місце – Ілля Липка (м.Львів);
- ІІ-е місце – авторський колектив: скульптор Василь Заляско, архітектор Мар’яна Попович і дизайнер Юрій Чалий (м.Львів);
- І-е місце – авторський колектив: скульптор Ігор Гречаник та архітектор Людмила Гречаник (м.Київ).
За третій і другий результати автори будуть відзначені заохочувальними преміями в розмірі 6 тис. грн. і 10 тис. грн. відповідно, а з автором найкращого ескізного проекту укладуть угоду про встановлення пам'ятника, повідомляють в управлінні культури Закарпатської ОДА.
пересічні громадяни 2018-11-23 / 10:27:57
Це не гарно,викликає тільки жах і обурення. Встановлений "?" не відповідає прийнятому проекту. Навіщо ЖАХ такого масштабу?
повторно 2018-11-23 / 10:23:59
Коментар надіслано правильно і цифри теж, це штучно спамуєте!
До Володі 2017-10-11 / 17:52:19
Все правильно та правда добра стаття
Володя 2017-10-11 / 12:11:27
Культ мёртвых
Вот классная статья http://hvylya.net/analytics/history/borba-za-modern-7-kompleksyi-zhertvyi-i-nepolnotsennosti.html
Вуву 2017-10-10 / 21:56:05
Знаю що викличу гнів ...але ... Чому в цейі свічі-свічки ... Лице як у
інопланетянина з рибячим ротом ... ?
І якась гендерно невизначена стать ?
Знизу наче як якийсь паросток чогось там (але такий невиразний) ... Злитий з тим-тою .... Муть.
філолух 2017-10-10 / 20:48:04
І в Україні загалом - свічка. Але це книжне, зі старослов'янської. Піди у церкву і запитай.
допитливий 2017-10-10 / 20:25:20
А чому свіча, а не свічка. Я корінний закарпатець і знаю, що в Пудкарпатській Русі, аж до того часу, як сюди не прийшли москалі ніхто і ніколи не казав свіча, споконвіків казали свічка.