«Швидкі» направляються до станцій екстреної медичної допомоги, розташованих у містах Воловець, Іршава, Хуст, Рахів, смт Міжгір’я, Великий Березний, сіл - Нижні Ворота Воловецького р-ну, Чинадієво Мукачівського району, Поляна Свалявського району, Угля, Тячівського району, Порошково Перечинського району, Ясіня Рахівського району, Драгово Хустського району. До слова, два місяці тому, до Дня медика, 9 таких спецавтомобілів поїхали в різні куточки області.
Як розповіла прес-службі облради в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо, загалом за рахунок коштів позики Світового банку та співфінансування з обласного бюджету закуплено 22 спеціалізовані автомобілі швидкої допомоги марки Citroen Jumper (6 реанімобілів та 16 – для екстреної допомоги) на загальну суму 1748,3 тис. дол. США. «Ці швидкі карети мають повний привід, оснащені відповідним обладнанням, де є дефібрилятор, монітор, кардіограф, дихальний апарат з кисневим балоном тощо. Це забезпечить надання невідкладної медичної допомоги та проведення реанімаційних заходів мешканцям гірських населених пунктів, - підкреслила Тетяна Василівна.
За словами медиків, оновлений автопарк високопрохідних автомобілів екстреної медичної допомоги дасть можливість оперативно доставляти хворих з гострим коронарним синдромом до медичного закладу у період т.зв. «терапевтичного вікна». Відомо, що своєчасно проведені медичні маніпуляції (стентування, ангіографія тощо) дозволяють уникнути ускладнень при інфаркті міокарду, зменшить інвалідизацію населення в працездатному віці.
На сьогодні в Закарпатті реперфузійні процедури здійснюються тільки в обласному кардіологічному диспансері. Але вже до кінця року ще одна катетеризаційна лабораторія області запрацює на базі Хустської районної лікарні. Вже проведено процедури міжнародних торгів по закупівлі 2-х сучасних ангіографічних установок, закуплено рентгенапарат та ультразвуковий апарат для обласного кардіодиспансеру, проведено реконструкцію відділення інтервенційної кардіології, інтенсивної терапії та реанімації під створення катетиризаційної лабораторії (ангіографія, коронарографія) Хустської районної лікарні, капітальний ремонт рентгенхірургічного відділення кардіодиспансеру.
До слова, планується закупити ряд сучасної апаратури (ЕКГ апарати, кардіомонітори, дихальну апаратуру, інфузомати, глюкометри, дефібрилятори) для закладів охорони здоров’я первинного та третинного рівнів, На базі ФПО УжНУ проведено навчання для 1240 медичних працівників області, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.
Довідка
В Закарпатській області втілюється низка заходів, скерованих на покращення якості надання медичної допомоги населенню області, в т. ч.і в рамках реалізації спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей». Загальна вартість субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області» 7257,5 тис. дол. США, в т.ч. 6529,6 тис.дол.США безповоротна позика для області, 727,9 тис. дол. США. співфінансування місцевих бюджетів (здебільшого обласного).