На порядку денному обговорили епізоотичну ситуацію африканської чуми свиней серед диких кабанів на території району. Також, розглянуто доручення Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області № 8 від 15.08.2017 року, про неналежне проведення депопуляції диких кабанів та моніторингу АЧС у дикій фауні.
Заступник голови райдержадміністрації, голова ДНПК Дмитро Ігнатюк зауважив, що мисливські бригади, які мали достатньо часу для відстрілу диких кабанів, провели робота неналежним чином, що не дозволило в повному обсязі проконтролювати поширення епідемії і епізоотії у дикій фауні.
31 серпня проведено позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Рахівській районній державній адміністрації, на якій присутніх проінформували про те, що у добутого на полюванні дикого кабана на території ДП ,,Ясінянське ЛМГ’’ Станіславського лісництва, кварталу 20, урочища Цапок, за результатами звіту дослідження Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини виявлено ДНК вірусу АЧС. Відібраний патматеріал направлено до випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ, в якому 30 серпня підтверджено остаточним звітом наявність в зразку ДНК вірусу африканської чуми свиней.
Протоколом комісії від 31 серпня № 3-2017 затверджено та доведено до відома відповідальних осіб план заходів щодо ліквідації захворювання на АЧС на вищезгаданій території ДП ,,Ясінянське ЛМГ’’, а саме: оголосити урочище “Цапок” кв. № 20, Станиславського лісництва ДП Ясінянське ЛМГ неблагополучним та накласти карантин згідно чинного законодавства; встановити зону захисту, що оточує межі епізоотичного осередку в радіусі 3 км., в яку входить частина населеного пункту смт. Ясіня.
Встановити зону нагляду в радіусі 10 км, в яку входить населені пункти смт. Ясіня, с. Лазещина, с. Ч.Тиса, Станиславське, Свидовецьке, Лазещинське, Ч.Тисянське, Довжанське, Лопушанське лісництва; організувати робочу групу з представників Рахівської районної державної адміністрації (1 чол.), ДП Ясінянське лісомисливське господарство (10-15 чоловік), Ясінянської селищної ради (1 чол.), державної служби з надзвичайних ситуацій (1 чол.), управління держпродспоживслужби в районі (1 чол.) для проведення робіт у епізоотичному осередку відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней; заборонити вхід на неблагополучну територію сторонніх осіб та в’їзд транспорту; усіх диких свиней, які наявні в епізоотичному осередку та зоні захисту – відстріляти, знайдених загиблих диких свиней та відстріляні туші диких свиней – знищити шляхом спалення, без лабораторних досліджень, у визначеному місці рішенням ДНПК при Рахівській РДА. Транспортні засоби та іншу техніку після проведення робіт ретельно мити та дезінфікувати у спеціально відведеному місці. В період проведення заходів із знищення поголів’я диких свиней в епізоотичному осередку та відстрілу в зоні нагляду забезпечити патрулювання співробітників поліції з метою недопущення браконьєрства, повідомляють у відділі агропромислового розвитку Рахівської РДА.