Чотири закарпатські художиці, які входять до Аоціації творчих жінок «Нова форма», поєднали подорожі обласними центрами з презентаціями виставок своїх картин в рамках проекту «Мистецтво єднає Україну».
Півсотні картин з унікальним колоритом від чотирьох закарпатських художниць – Людмили Корж-Радько, Одарки Долгош-Собко, Надії Пономаренко та Олени Кондратюк до кінця серпня можна оглянути в Тернопільському обласному художньому музеї. Експозиція має назву «Верета» (вид покривала чи ряднини, або різнокольоровий килим з грубої вовни – прим. авт.). Авторки робіт – члени Асоціації творчих жінок «Нова форма».
Свої полотна художниці вперше представили в Тернополі у липні цього року в рамках проекту «Мистецтво єднає Україну», в галереї обласної організації Національної спілки художників України. Правда, на відкриття попередньої експозиції художниці не приїжджали. Цього ж разу тернополяни мали нагоду поспілкуватися з Одаркою Долгош-Собко та Оленою Кондратюк.
До речі, митці із Закарпаття привозять у Тернопіль свої виставки дуже рідко, тому тернополяни мають чудову нагоду ознайомитись із їхньою творчістю і дізнатися, чим особливі ці полотна і що саме вирізняє закарпатських художників з-поміж інших.
– У нас досить неординарна подія, бо до нас приїхало далеке Закарпаття, – зазначив директор Тернопільського художнього музею Ігор Дуда. – Це чотири представниці закарпатської художньої школи, яка завжди вирізнялася своєю тематикою і живописними якостями через те, що вона найближче до західної Європи. Ця школа, незважаючи на важкі тоталітарні часи, зуміла зберегти свою ідентичність.
Жіночий погляд на мистецтво
Проект «Мистецтво єднає Україну» стартував у Вінниці. Після Тернополя виставка помандрує в Чернівці та Львів.
– Експозиція «Верета» представляє жіночий погляд на мистецтво, – каже начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації Вікторія Фролова. – Кожна з цих чотирьох художниць є індивідуальністю. Вони різняться між собою технікою виконання, власним баченням, тематикою, але їх об’єднує любов до свого рідного краю і творчість.
Талановиті жінки вже понад 15 років організовують спільні проекти, відкривають збірні виставки і мають великий успіх. До речі, їх вважають найкращими художницями Закарпаття. Полотна майстринь вражають своїм різнобарв'ям карпатських мотивів, а природа набуває жіночої тужливої ніжності. Попри те, що художниці різні в своїй творчості, але їх об’єднує вишуканий смак і талант, тому експозиція є цільною.
– Жіноче начало картин, які експонуються на цій виставці, відчутний у всьому, – зазначив начальник управління культури Тернопільської міської ради Олександр Смик. – Як не дивно, але саме війна, що триває на Донбасі, дала інший розвиток Закарпаттю. Воно стало меккою для туристів, які цікавляться не лише мальовничими краєвидами, а й живописною спадщиною. Тому було б добре зробити музеї-садиби художників.
Леся Заморська, 20 хвилин
Korchi 2017-08-27 / 20:42:39
Был, видел. Современный украинско-закарпатский кич...