Що стосується квесту, то його стартом і фінішем стала локація, де й проходить фестиваль на набережній Незалежності, 6 біля будівлі ЦНАПу. У квесті взяли участь 9 команд: «Охоронці порядку» – команда патрульних поліцейських, «Еко Ungvar» – команда волонтерів фестивалю «Майстерня міста», «Ураган» та «Торнадо» – команди Ужгородської міської ради, «Акули бізнесу» – команда підприємців, та три команди від УжНУ – «Плюс-Мінус», «Студенти УжНУ» та «Інноваційне УЖНУ». Командам-учасникам роздали завдання, які полягали в тому, щоб за підказками знайти 17 різних місць, установ або визначних пам’яток, які пов’язані з однією з 17 цілей сталого розвитку, а саме: подолання бідності, подолання голоду, міцне здоров’я, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода та належні санітарні умови, відновлювана енергія, гідна праця та економічне зростання, інновації та інфраструктура, зменшення соціальної нерівності, сталий розвиток міст та спільнот, відповідальне споживання, боротьба зі зміною клімату, збереження морських екосистем, збереження екосистем суші, мир та справедливість та партнерство заради стійкого розвитку.
Крім того, незважаючи на ранкову негоду, ужгородці прийшли на «Майстерню міста», щоби поспілкуватися із Мариною Арокгаті – керівником Служби у справах дітей Ужгородської міської ради. Це вже п’ята зустріч із представником міської ради Ужгорода у рамках проекту «Кава без краваток».
Дискутували насамперед про інтернати, позбавлення батьківських прав, що є підставою для цього, що відбувається з дітьми, якщо їхніх батьків позбавили прав.
Марина Арокгаті наголосила, що Служба у справах дітей не позбавляє батьківських прав, а тільки надає висновки про доцільність такого кроку, рішення ж виносить суд. Питання щодо позбавлення батьківських прав розглядається на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, де обов’язковою є присутність батьків. Для позбавлення прав повинні бути необхідні докази – характеристики з садочка, школи, пояснення сусідів, тобто факти, які б підтверджували, що батьки не займаються вихованням дітей, не стежать за їхнім здоров’ям, не забезпечують матеріальні та духовні потреби дітей.
Також тих, хто прийшов на зустріч, цікавило питання, куди потрапляють дітки, коли батьків позбавили прав. Питали ужгородці і про те, чи можливе відрахування дітей-сиріт із навчальних закладів через неуспішність або ж із якихось інших причин. «Відрахування можливе тільки з погодження Органу опіки та піклування, головою якого є міський голова Ужгорода. Якщо дитина погано вчиться, з нею повинні працювати психологи, викладачі та інші фахівці», – пояснила керівник Служби у справах дітей.
Нагадаємо, завтра, у суботу, 24 червня, планується «Кава без краваток» на «Майстерні міста» о 10 ранку із заступником міського голови Ужгорода Олександра Білака.