Основна мета зустрічі – ознайомитися із досвідом Ужгорода у впровадженні проектів щодо підтримки й розвитку освіти ромських дітей та їх інтеграції у суспільство. Крім нашого міста, у рамках ознайомчого візиту до України представники Фундації Відкритого Суспільства вже побували в Одесі, планують відвідати також Мукачево.
За словами Сільвії Паладжі, Фонд Відкритого Суспільства (ІВС) – це донорська організація, що надає підтримку Всеукраїнському фонду "Крок за кроком", Міжнародному фонду «Відродження», які реалізовують різноманітні проекти в Україні. Мережу фундацій ІВС складають понад 30 національних організацій. Ці фундації орієнтовані на розбудову відкритого суспільства. Із цією метою вони підтримують програми та ініціативи у сфері освіти, громадянського суспільства, незалежних засобів масової інформації, розвитку мережі Інтернет та електронної пошти, видавництва, прав людини, мистецтва і культури, реформування соціальної, правової і економічної систем, створюють програми для вирішення проблем, що є спільними для багатьох фундацій, надаючи адміністративну, фінансову і технічну підтримку.
В основному, під час зустрічі закордонні гості цікавилися саме освітньою галуззю, школами, де навчаються ромські діти, які заходи проводять в освітніх закладах для їхнього комфортного навчання, кращого «вливання» у суспільство.
Елеонора Кулчар розповіла про соціальний центр для підготовки ромських дітей до школи, який вже четвертий рік діє при Ужгородській ЗОШ №13 за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Навчання у центрі проходить з лютого до серпня, діток навчають писати, читати, знайомлять з основними правилами поведінки в колективі.
Про пілотний проект «Підтримка розвитку дворового футболу для ромських підлітків», який реалізували минулого року в Ужгороді за підтримки Програмної ініціативи «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження», розповів Юрій Мандич. Він зазначив, що основною метою проведення турніру дворового футболу зі створенням підліткової дворової футбольної команди мікрорайону «Радванка» було об’єднання дітей ромського населення з малозабезпечених, багатодітних і неблагополучних сімей, залучення їх до занять спортом і основне - допомогти дітям і молоді інтегруватися у суспільство.
Юлія Найда повідомила, що у 2016 році фонд «Крок за кроком» спільно з управлінням освіти Ужгородської міської ради на базі чотирьох навчальних закладів міста – ЗОШ №11, НВК «Ялинка», дитсадках №1 і 15 реалізовували проект, який передбачає підтримку вчителям, а саме різноманітні тренінги, навчання, набуття досвіду роботи з ромськими дітьми. Крім того, вперше в Україні у цих навчальних закладах було запроваджено практику ромських асистентів, що сприяє підтримці ромських дітей як у мовному плані, так і у плані спілкування з батьками, однолітками. Також це величезна допомога вчителям у роботі з усім класом, а не лише з ромськими дітьми.
Заступник міського голови Ігор Фартушок зазначив, що при Ужгородській міськраді діє Координаційна рада з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, на засіданнях якої питання освіти ромських дітей розглядається щоразу. Також Ігор Іванович запросив міжнародних консультантів, якщо у них буде можливість, відвідати одне із таких засідань. У свою чергу представники Фундації Відкритого Суспільства запросили присутніх на міжнародну конференцію з інклюзивної освіти, яка проходитиме в Україні.
????????? 2017-05-26 / 01:05:33
А що, в Ужгороді з'явилися інтегровані в суспільство циганські діти?