У своєму вступному слові під час колегії роботи державних лісогосподарських підприємств за І квартал начальник відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Іван Палінкаш відмітив, що згідно з наказом лісогосподарськими підприємствами опрацьовані мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж.
Основною причиною виникнення пожеж на території лісового фонду, як було зазначено на засіданні колегії, залишається людський фактор. Антропогенний фактор, згідно зі статистикою, є найбільш частим при виникненні лісових пожеж. Не менш гостра причина виникнення пожеж, - випалювання сухої трави.
Згідно з мобілізаційно-оперативними планами, лісогосподарські підприємства при виникненні пожеж протягом 2017 року готові задіяти: людських сил добровільно-пожежних дружин чисельністю 1880 чол. в т.ч. 227 застрахованих працівників державної лісової охорони підприємств; 388 одиниць техніки (з них 235 автомобілі, 153 трактори та бульдозери); 8238 немеханізованих засобів пожежогасіння (бензопили, ранцеві оприскувачі, вогнегасники, хлопавки, лопати, граблі, відра та інше); створено резервний запас паливно – мастильних матеріалів, а саме 8,4 т. бензину, 10,4 т. дизпалива та 0,9 т. масла.
Станом на початок травня, у лісових господарствах краю перекрито 88 позапланових доріг, що ведуть у лісфонд; виставлено 168 аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення; проведено 261 лекцій та бесід на протипожежну тематику; регулярно в засобах масової інформації оприлюднюються звернення з питань дотримання вимог пожежної безпеки в лісах; проведено 293 рейди під час яких виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 17 порушників, сума накладених штрафів склала 1479 грн, яка повністю порушниками сплачена; влаштовано 12,2 км. мінералізованих смуг, проведено догляд за мінсмугами та протипожежними розривами в обсязі 40 км.
Як зазначав перший заступник начальника-головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур, значна увага Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства приділяється попередженню і профілактиці появи лісових пожеж, агітаційної та роз'яснювальної роботи з населенням.
Проте, незважаючи на проведені заходи протягом квітня місяця зафіксовано 4 випадки лісових пожеж на площі 2,75 га. За аналогічний період 2016 року було зафіксовано 5 випадків на пл. 8,4 га, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.