Матеріал виставки, що має назву «Ера милосердя. Реалізм 21», виявився несподіваним і контроверсійним, породив неоднозначні й часом полярні судження.
Про височенний рівень майстерності художника свідчили монументальні формати його студій людської фігури в дусі петербурзької школи, а також низка портретів, в яких автор вправно переходить від детальної виписаності голови до тла, заповненого вільними широкими мазками.
В головній залі глядачів зустрічав на великих полотнах незламний Шварценеґер та кілька сюжетів маскультового характеру. Автор виставки мав слово й обґрунтував свою концепцію, за якою реалізм (у цьому випадку фахова академічна підготовка) здатний виразити багато чого і є придатним для інтерпретації будь-яких явищ сучасності, у тому числі й брендів масової культури. Поруч із ідолом культуризму автопортрет Карташова (який також є адептом цього виду спорту) виграє певною довірливістю та розкритістю до глядача.
Виставка залишає відкритим питання про застосування академічного багажу на шляху художнього становлення, а також про віднайдення своєї тематики, сюжетів, предметів, що узгоджені з технікою, ведуть до власної художньої мови. У будь-якому разі художник відважився на велику персональну виставку і, зробивши цей крок, безперечно, здобуде додатковий стимул на своєму творчому шляху.
Текст: Михайло Сирохман. Фото: Роберт Довганич
Ви-й 2017-05-01 / 13:17:33
А щож цей автор із такенного міста приїхав аж-сюди у Ужгород, мабуть там мало платили за картини та туй вигідніше їх стало продавати
Вуву 2017-04-29 / 10:00:56
І ще ... Картини не читають (бо не книги)... А візуально сприймають і оцінюють (аналізуть).
Вуву до м.сирохман 2017-04-29 / 09:54:27
Картини не пишуть (і не виписуть)... А малюють і вимальовуюють ...тому вони і називаються МАЛЯР або художник.
А той хто пише той називається Письменник ... Бо він пише а не малює.