Мета місячника – привернути увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення: внутрішньо переміщених осіб, самотніх непрацездатних громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних та неповних сімей, дітей-сиріт, хворих на ВІЛ\СНІД або туберкульоз, а також сформувати громадську думку на користь милосердя.
Іванна Сабо подякувала усім, хто долучився до місячника. За її словами, всього зібрано 208,5 тис. грн, з них 5,2 тис грн – благодійні пожертви, інше – членські внески на статутні діяльність товариства. Сума членських внесків – 5 і 10 гривень. Через банки одягу та пункти прийому товарів першої необхідності від населення зібрано: 5,3 тони продуктів харчування, 10 492 одиниці одягу, 659 пар взуття, 205 одиниць засобів гігієни, 283 одиниці медикаментів, 1070 одиниць інших товарів на суму 697,1 тис. грн.
Найбільше допомоги зібрано в Ужгороді, Виноградові, Хусті, Тячеві, на Іршавщині та гірській Воловеччині.
«У результаті, вдалося допомогти 2704 особам у ході 74 благодійних акцій Червоного Хреста. Процес триває і надалі. До обласної організації Червоного Хреста щомісяця звертаються понад 60 осіб. Це і внутрішньо переміщені особи, і малозабезпечені, інваліди різних категорій, багатодітні сім’ї, діти сироти і одинокі люди похилого віку та інші вразливі категорії населення», - розповіла Іванна Сабо.
До пасхальних свят працівниками та волонтерами Червоного Хреста краю рознесено 585 підопічним паски на суму 7550 грн.
Крім того, у Притулку Червоного Хреста в с. Ракошино Мукачівського району протягом звітного періоду проліковано 20 пацієнтів, яким надано 1090 медичних маніпуляцій.
Іванно Сабо розповіла про роботу встановленого в Ужгороді контейнера зі збору одягу. Кожні два дні він повністю завантажується. Водночас представники Червоного Хреста наголошують і на культурі передачі одягу. Так, закликають ділитися лише придатним для вживання одягу, а також чистим. Оскільки прати речі у товариства нема можливості.
Німецький Червоний Хрест надіслав на Закарпаття 21 тону допомоги. Вона буде розвезена по 15 міських і районних організаціях Червоного Хреста.
Наразі патронажні сестри Червоного Хреста патронують 143 хворих на мультирезистентний туберкульоз, наразі працюють 87 патронажних сестер.
Представники Червоного Хреста закликають закарпатців звертатися, особливо до обласного фонду, оскільки наразі після місячника є ще чимало отриманих від добродіїв товарів. Не закриваються і пункти прийому, тож запрошують приносити допомогу, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.