Ідею ініціювала крайова організація Національної спілки письменників України. Першими представити свою малу батьківщину випала нагода виноградівцям.
За словами голови Спілки письменників Василя Густі, обрали Виноградівщину, бо саме там Станіслав Граматик переписав «Королевське Євангеліє» 1401 року, звідти родом десятки письменників, зокрема Юлій Боршош-Кум’ятський, Василь Вароді, Степан Жупанин, Карло Копинець, Іван Ребрик, Андрій Любка та ін. Зрештою, з Королева і сам Василь Густі.
Виноградівців представляли учасників літературної студії «Literra», якою керує поет, журналіст Василь Горват. Саме він і став модератором акції, розповівши спочатку про кожного з десятка учасників студії, у назві якої закодоване словосполучення «літературна земля». Відтак по черзі слово надали письменникам.
Світлана Кедик – поет, бібліотекар, редактор місцевого сайту, зачитала кілька віршів та продемонструвала уривок із ліричної вистави «Світ добра» за своїм твором. До слова, цикл дитячих оповідань «Зірочки» Світлани Кедик були відзначені літературним конкурсом «Коронація слова».
Валентина Костьо, письменниця і художниця, запропонувала слухачам прозовий уривок з повісті, продемонструвала ілюстровані нею книги та картини.
Здена Тесличко – поетка і професійний музикант, грає на фортепіано та кельтській арфі. Її вірші визнані перспективною поезією на літературному конкурсі «Смолоскип». Авторка також прочитала кілька текстів, більше про неї ужгородські читачі зможуть почути під час весняного зібрання клубу літературних дебютів «Нові імена» в обласній бібліотеці.
Вірші про кожного, але в гумористичній формі наприкінці почитав письменник-гуморист Михайло Чухран.
Поезію модератора Василя Горвата під час вечора читала літературознавець Наталія Ребрик, яка назвала його скромним поетом на всі часи.
Шкодує, що не було свого часу такої літературної студії у Виноградові присутній на вечорі земляків випускник філфаку УжНУ Андрій Любка. Радий, що виноградівці презентують свою творчість зріло, а не як аматори. Переконаний, що подібний діалог треба продовжувати.
Іванка Когутич, спеціально для Медіацентру УжНУ