Сьогодні символічну стрічку на вході до облаштованої для занять групи перерізали Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін.
Спочатку урочистості пройшли в актовому залі закладу. Завідуюча НВК Світлана Рибак розповіла, що відкрито угорськомовну групу на прохання батьків, які клопотали ще два роки тому, і стало це можливим за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, міської влади.
Генеральний консул Угорщини Йожеф Бугайла привітав діток, батьків і педагогів «Ялинки» з успішним завершенням організаційних робіт зі створення групи, побажав малятам швидко опанувати мову сусідньої із Закарпаттям держави.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв подякував завідуючій Світлані Рибак за збереження і примноження традицій та здобутків навчального закладу, наголосив, що міська рада активно сприяє створенню умов для вивчення всіх іноземних мов, адже це потрібно кожному, бо незабаром Україна таки буде в єдиній європейській сім’ї.
Заступник голови обласної ради Йосип Борто зазначив, що угорська мова допоможе ужгородцям у спілкуванні і в країнах Європейського Союзу, і в нашому багатонаціональному Закарпатті. За його словами, ця мова дуже гарна, логічна, але й складна, проте в дитячому віці, граючись, її опанувати легше.
Як повідомила представник міського управління освіти Ольга Юрик, вивчається питання відкриття в «Ялинці» також класу початкової школи з угорською мовою навчання.
Дітки із груп дитсадка та першокласники «Ялинки», які протягом року вивчали угорську на гурткових заняттях, показали невеличкий концерт – пісеньки та веселі віршики.
Гості «Ялинки» оглянули групу, спальню, яка поруч, та інші умови для діток.
14-й 2017-04-04 / 14:15:34
Справді,читайте історію Наталя про асиміляцію слов'ян Закарпаття і не будете писати наївних коментарів
Наталя 2017-04-04 / 11:33:05
Справді узакарпатських селах, близьких до угорського кордону розмовляють угорською, бо отримали її у спадок від своїх предків Австро-Угорської імперії, якій належали ці землі. Україні до цього діла не було ні тоді ні тепер! І нема чого називати когось сепаратистами, краще почитати історію.
Закарпатець 2017-04-03 / 14:03:53
Що сказати... Може би ті мадяри почали вчити нарешті українську? А то в багатьох "мадярськомовних" селах нашого краю жителі цих сіл не вміють або не хочуть відповідати українською, коли до них звертаємося. В кращому випадку відповідають москальською. Може варто обласній владі цим питанням зайнятися? Продажні шкури. Сепаратисти. Ненавидять свою землю. Можна вівідкривати подібні групи, але давайте спочатку всі вивчимо українську. Чи багато українських груп мадяри відкрили в своїх садочках?