“Ми побачили, що Закарпаття багате не тільки природними скарбами, а й значною частиною творчих особистостей, – каже начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов –. Практика показує, що екологічну культуру, як і культуру взагалі, необхідно виховувати з самого дитинства. Суть нашого Конкурсу полягає у тому, щоб очима дітей побачити, як же зберегти природу Закарпаття?! Ми переконані, що діти, які замислилися над цим питанням, а тим більше, відобразили його у своїх творчих роботах, уже не вчинять шкоди довкіллю, й навпаки докладуть максимум зусиль, аби зберегти екоресурси Закарпаття. І це – перемога кожного.”
Плакати із умовами участі у Конкурсі були розклеєні у навчальних закладах області. Участь у ньому взяли близько тисячі дітей, та на обласний етап журі відібрало 162 – по 9 з кожного району та з міст обласного підпорядкування –, чиї роботи визнано найкращими. Для них організатори Конкурсу влаштували справжню феєрію. Це – і екскурсія до ботанічного саду (більшість дітей вперше у житті тут побували саме тепер), і концертна програма, а головне –нагородження подарунками. Визначення переможців відбувалося у трьох вікових категоріях: 4-5, 6-11 та 12-17 років. Головні нагороди – цифрові фотоапарати – отримали 5-річна Сипко Рената із м. Виноградів, ужгородка Марина Іржак, котрій 9 років, а також Степан Симинець – старша вікова категорія –, житель м. Мукачево. Ще 12 призерів отримали CD-плеєри та мобільні телефони. Крім того, кожен із учасників обласного етапу поїхав додому із пакунком солодощів та фотоальбомом.
Свято завершилося за обіднім столом. У очах любителів природи щастя та невеличка втома і ще...найголовніше...щире дитяче “Дя-ку-є-мо!”.
Конкурс проходив за підтримки Управління освіти і науки Закарпатської ОДА та Закарпатського відділу Українського географічного товариства.
Андрій Погорєлов повідомив, що наступного року заплановано продовжити такі позитивні напрацювання, а відтак – зробити Конкурс щорічним.