"Генерал Роман Шухевич був людиною чину, він більше стріляв, ніж говорив, більше думав, ніж розповідав, він є і буде справжнім прикладом для наслідування. Ми пам`ятаємо його справу і продовжуємо боротьбу за світле майбутнє української Нації, основною частиною якої є молодь", - кажуть в прес-службі "Карпатської Січі".
На цьому вишколі бійці "Карпатської Січі" передали юнакам власні знання, набуті в ході сотень тренувань та закріплені під час бойових дій, розповіли про життя та чин Романа Шухевича, а також окреслили основні напрями діяльності на найближчий період часу.
Як зазначають в організації, молодь Ужгорода почала активно відвідувати заходи "Карпатської Січі", а також проявляє бажання в майбутньому стати бійцями відповідного руху.
Довідка
Роман Шухевич - український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів.
Коли 3 жовтні 1938 р. постала незалежна Карпатськоукраїнська держава, увагу крайових націоналістів, серед яких були М. Колодзінський, З. Коссак, Р. Шухевич та ін., насамперед привернула парамілітарна організація «Карпатська Січ». Участь в її діяльності мала дати членам ОУН перший бойовий досвід.
Наприкінці грудня 1938 р. разом з Іваном Бутковським «Гуцулом» нелегально перейшов польсько-чехословацький кордон і добрався на Різдво 1939 р. до міста Хуст. Тут він разом із провідними членами ОУН створив Генеральний штаб національної оборони Карпатської України. В обов'язки поручника «Бориса Щуки» (тодішнє псевдо Романа Шухевича) входило поповнення Січі кадрами, організація фінансової допомоги та зв'язку. Під час нападу угорської армії на Карпатську Україну поручник «Щука» брав активну участь у боях, і лише чудо врятувало його від неминучої смерті.
Після окупації Карпатської України у березні 1939 р. Угорщиною Шухевич через Румунію і Югославію дістався до Австрії, де зустрівся з членами Проводу ОУН, яким доповів про свою діяльність у Карпатській Україні. Провід ОУН доручив йому справи зв'язку із Західною Україною, зокрема конспіративний зв'язковий пункт у Данціґу
Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950).
Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави.
Копча 2017-03-05 / 15:35:45
У лорда-лица ватной национальности мироточит пукан при просмотре укропских ребят.
Відповідний коментар видалено. Адмін
Дід Микола 2017-03-05 / 15:31:23
кацапський біомусор настільки трусливий, що навіть через тисячу років буде обсиратися при іменах Бандери і Шухевича.