Про стан та перспективи ведення лісового господарства на території області інформував начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат облради Валерій Мурга. Він окреслив завдання, які сьогодні стоять перед фахівцями та плани на майбутнє. Серед іншого йшлося про боротьбу з незаконними рубками та лісопорушниками, вдосконалення системи лісовідновлення тощо. В. Мурга також наголосив на роботі з впорядкування та заліснення площ, що наразі держлісгоспи Закарпаття прийняли від колишніх агролісів, а це майже 90 тисяч га. Тож, роботи ведуться щодня в рамках нових Санітарних правил. Як позитив, було названо ведення маркування лісопродукції спеціальними електронними чіпами за новітніми технологіями та розвиток галузевої логістики шляхом будівництва лісових доріг, туристичних шляхів і т.д.
Про стан і перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі в Міжгірському районі розповів голова Міжгірської РДА Василь Худинець, продемонструвавши прсутнім рекламний відеоролик. Він зазначив, що влада району та депутати свідомі того, що гірська Міжгірщина має унікальну можливість розбудувати гідне життя для верховинців шляхом розвитку туризму і рекреації. Василь Худинець також наголосив на важливості проведення різних фестивалів, які покращують імідж району та дають додаткові фінансові ресурси у вигляді і туристів, і інвесторів.
- На сьогодні пріоритетом є вирішення питання транспортного сполучення Закарпаття з іншими регіонами України та сусідніх країн, яке б пожвавило крайовий туризм, - мовив Михайло Рівіс. Та повідомив, що з цього приводу приймалися неодноразові звернення депутатів облради до керівництва держави. Як результат, одним із досягнень є рішення профільного міністерства щодо запуску залізничного сполучення у напрямку «Мукачево – Будапешт». Спільно з обласною держадміністрацією та центральними органами влади вирішується питання подальшої діяльності аеропорту «Ужгород».
Він також повідомив, що облрада передбачила на цей рік 3 млн.грн. на демонстрацію рекламних роликів для популяризації туризму, рекреаційних можливостей Закарпаття через телебачення, навіть за кордоном. Та закликав готувати пропозиції для створення рекламних роликів про принади кожного району та надавати їх в управління туризму та курортів ОДА.
Також учасники засідання обговорили питання особливостей організації та функціонування системи місцевого самоврядування. Наголошувалось, що сьогодні багато дискусій ведеться навколо питань про реформування органів місцевого самоврядування з метою передачі більшості владних повноважень на місця. І це закономірно. Бо не можуть ради діяти ефективно лише за вказівкою чи дозволом з центру, особливо в питаннях бюджетних та земельних відносин, управління комунальним майном тощо. Тобто, вкрай назріла децентралізація влади з посиленням ролі і місця органів місцевого самоврядування, як це є у сусідніх з нами європейських країнах.
У ході дискусій голови райрад та депутати облради ділилися своїм баченням розбудови самоврядування, підтримували думку голови про необхідність напрацювання внесення відповідних змін до Конституції України, ухвалення низки необхідних законів, сприяння децентралізації бюджетної системи, врегулювання питань міжбюджетних відносин, а також вивчення досвіду функціонування місцевого самоврядування у сусідніх європейських країнах.
На завершення обгорнено орієнтовний план засідань Координаційної ради на 2017 рік, з якого інформував керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець. Після жвавих дискусій, рекомендовано продовжити роботу Координаційної ради та проводити виїзні засідання в різних районах не менш як один раз на квартал, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.