В Ужгороді розпочала свою роботу виїзна бригада «Хоспіс вдома». Наразі вона працюватиме на базі Ужгородської міської поліклініки. Кошти на її функціонування виділили із міського бюджету Ужгорода. Всього 500 тисяч гривень. Наразі в бригаді працює 9 людей, серед яких – крім медиків є і психологи та представник духовенства
Тетяна КОЗАК, головний сімейний лікар Ужгорода
Як правило родина лишається один на один з такими хворими, а ми маємо на меті допомогти таким родинам. Статус паліативного хворого визначає сімейний лікар на дільниці, де він знаходиться. Сімейний лікар передає інформацію бригаді, і вже бригада надає йому допомогу як симптоматичну лікувальну, так і соціальну та психологічну.
Наразі в Ужгороді такої допомоги потребує 425 людей. Та медики додають допомога потрібне не тільки їм, але й родинам, які опікуються невиліковно хворими.
Тетяна КОЗАК, головний сімейний лікар Ужгорода
Це має бути спільна праця. Це має хотіти пацієнт і його родина, а ми готові надавати цю послугу. Перше ми почнемо із хворих, які дуже важкі, а потім по мірі звертання. Дивіться це 400- 500 пацієнтів, але ще плюс їх родини. Їм теж потрібна допомога. Навіть елементарно в тому аби вийти в магазин.
Отець Косма теж є членом бригади «Хоспіс вдома». Каже головне завдання святих отців допомогти людям порозуміти, що смертельна хвороба – це не покарання.
о. Косма, настоятель монастиря святого Антонія
Знаєте як кажуть – коли тривога, тоді й до- Бога. Священик має людині допомогти. Аби людина важко хвора не вважала, що вона для когось є обтяженням, або що вона вже нікому не потрібна. Навпаки – навіть бути прикутим до постелі своєю хворобою людина може ще багато добра зробити. І якщо вдасться це донести до людини, то вона може відійти з цього світу більш сповнена.
Бригада працюватиме у тісній співпраці із сімейними лікарями, — саме вони до цього часу опікувалися смертельно хворими. А вже з часом медики обіцяють відкрити стаціонарний хоспіс. Через численні протести активістів його не будуть зводити на території озера «Кірпічка» — наразі шукають інші варіанти, зокрема поблизу міської лікарні.
Богдан АНДРІЇВ, Ужгородський міський голова
Ми розглядаємо декілька варіантів місця для будівництва міського хоспісу. Одним з таких місць може бути ділянка трошки вище міської клінічної лікарні. Тут буквально метрів 500 метрів вверх по вулиці Грибоєдова. Це місце не погане з точки зору того, що тут поруч є медичні заклади. В разі необхідності тут можна надати і стаціонарну медичну допомогу пацієнтам, які цього потребують.
Міський голова також зазначив, що вже є чимало закордонних громадських організацій та благодійників, які готові надати фінансування для зведення хоспісу, вони також допомагатимуть йому функціонувати.
Ужінформ
Глядач 2017-01-24 / 16:51:33
Перезалийте, будь-ласка, відео на сайт.
Зробили. Спасибі за підказку. Адмін