Він зазначив, що законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби", який був ухвалений 6 грудня 2016 року та набув чинності 7 січня 2017 року, запроваджується в особливий період такий вид військової служби як військова служба за призовом осіб офіцерського складу (строком на 18 місяців).
"Рішення про призов (офіцерів запасу – ред.) ще не прийнято", - заявив Андрусяк, додавши, що у разі необхідності до Збройних сил призиватимуть громадян віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, отримали офіцерські звання та не проходили військову службу.
У свою чергу в інтерв’ю Укрінформу начальник Управління правового забезпечення Генштабу - начальник юридичної служби ЗСУ полковник юстиції Максим Кушнір заявив, що йдеться про офіцерів первинних посад у підрозділах на рівні взводу або роти. "На цей час кількість таких посад є обмеженою, ми навіть теоретично можемо залучати менше відсотка від загальної кількості офіцерів запасу", - сказав він.
На запитання, чи будуть призвані офіцери запасу направлені в АТО, він зазначив, що насамперед їх будуть використовувати у місцях постійних дислокацій частин, тобто не в АТО. Однак можливість направлення їх в АТО невиключена.
"Якщо вони добровільно виявлятимуть бажання проходити службу разом із своєю частиною в районах проведення АТО на запропонованих умовах, або укласти контракт на проходження професійної служби - командування з повагою поставиться до такого бажання", - сказав Кушнір.
При цьому максимальний термін служби офіцера запасу, призваного на дійсну службу, складатиме 18 місяців.