В Ужгороді інвестори боролися за право забудовувати унікальні Боржавські полонини під гірсько-лижні комплекси

Вчора в Ужгороді відбулося засідання конкурсної комісії для визначення кращих інвестиційних проектів зі створення туристично-оздоровчих комплексів. Інвестори боролися за унікальні Боржавські полонини, і вперше такий серйозний крок робився відкрито, прозоро, за участі фахівців, журналістів, голів сільрад та райадміністрацій.

В Ужгороді інвестори боролися за право забудовувати унікальні Боржавські полонини під гірсько-лижні комплекси

На Боржавських полонинах у Закарпатті ще в радянські часи планували збудувати потужний туристично-рекреаційний комплекс. Фахівці понад 20 років тому з’ясували, що тут можна прокласти гірськолижні траси, які могли б приймати Олімпійські змагання. Щоправда, тоді так і не встигли цього зробити, й лише зараз Боржавськими полонинами знову зацікавилися.

Обласна влада вирішила: забудувати їх має не лише той інвестор, який запропонує найбільший чи найсучасніший комплекс, а той, котрий побудує в районі дороги, прокладе газо- та водопроводи, електромережі і вирубає найменше лісу.

Начальник управління туризму Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко наголосив: «Це вперше такий конкурс проводиться відкрито. Це перший конкурс, який проводить Закарпатська облдержадміністрація на теренах України. Це як пілотний проект, і Міністерство економіки нам надало дозвіл на проведення такого конкурсу, делегувала повноваження Міжгірська районна рада. Досі не було таких випадків, коли йшли два проектанти на одну й ту ж територію з двома проектами. Так повинно вирішуватися все, люди повинні знати, хто кращий проект запропонує, тому й надавати дозвіл».

«Боржава може стати гордістю держави, національним символом»

Вимоги Закарпатської влади врахували дві потужні компанії. Про родзинки свого проекту розповів виконавчий директор однієї з компаній Федір Чупа: «4 тисячі 150 ліжкомісць, стільки заплановано розміщувати одноразово відпочивальників. Для обслуговування лижників, трас запроектовано систему канатних пасажирських доріг і витягів, а також підйомник бугільного типу довжиною 3,5 тисяч метрів. Пропускна спроможність становитиме 19 тисяч 330 чоловік на годину».

Представник іншої компанії Андрій Бенцар запропонував проект, розташований на вдвічі більшій території – понад 500 гектарів, і суму інвестицій вдвічі більшу – 3 мільярди гривень.

Значущість свого проекту Андрій Бенцар охарактеризував так: «І ми, і, сподіваюся, конкуренти робили різні маркетингові дослідження – польові, кабінетні, експертизні… Щоразу, коли мені кладуть на стіл звіт про конкурентів, я доходжу до одного висновку: конкуренти Боржави в тому цілісному розумінні, в якому ми це розглядаємо зараз, це не Буковель, Драгобрат, Славське. А конкуренти Боржави – це Кличко, Руслана, Євробачення, наша футбольна збірна України з футболу минулорічна… Боржава може стати гордістю держави, національним символом. Це є наша амбітна мета».

Зрештою, переміг у конкурсі другий проект. Його представник Андрій Бенцар відповів на запитання журналістів, переконав економістів у фінансовій спроможності інвесторів і пообіцяв, що прийматимуть туристів на Боржавських полонинах уже під час Євро-2012.

Надія Петрів, Радіо Свобода
12 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

11:16
/ 20
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 59
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
» Всі новини