Гірськолижні бази Карпат чекають на сніг, відвідувачів та прибутки

Гірськолижні бази Карпат в очікуванні снігу, відвідувачів та прибутків. А численні любителі швидкісного спуску уже, здебільшого, побудували плани на декілька майбутніх вік-ендів.

Гірськолижні бази Карпат чекають на  сніг, відвідувачів та прибутки

Безперечно, найпопулярнішими карпатськими курортами вважаються «Буковель», «Драгобрат», Славське, а також Яблуниця (перелік подано в алфавітному порядку). «Буковель» — це потужна інфраструктура, сервіс, зручне автомобільне сполучення, агресивна промоція. «Драгобрат» — найвища гірськолижна база, облюбована передовсім екстремалами, і їх не зупинить те, що діставатися до бази треба в кузові повнопривідного позашляховика. Славське з його численними базами та спусками, що поступово вдосконалюються, і досі залишається місцем масового зимового паломництва. А бази Яблуниці (різної складності) розташовані просто вздовж дороги Івано-Франківськ — Рахів — вибирай першу-ліпшу. Тим часом, не претендуючи на здобуття першості, в Карпатах розбудовуються й інші курорти. Ось, до прикладу…

Південніше і вище

Минулого року свій перший лижний сезон «відкатав» готельно-туристичний комплекс «Захар Беркут», що біля села Волосянка Сколівського району Львівщини (до уваги туроператорів: не плутати з готелем «Беркут» на Яблуницькому перевалі Івано-Франківської області). Він знаходиться в шести кілометрах південніше Славського, під горою Високий Верх (1242 м), на якій і прокладено декілька гірськолижних трас різної складності — від простих до складних та небезпечних... Парнокрісельна підвісна «канатка» має довжину 2800 метрів. Крім того, на північно-західному схилі Високого Верху є три бугельні витяги (700, 750 та 800 м)...

На базі, крім гірськолижного спорядження, можна взяти на прокат санчата або двомісний снігохід (останній — за 200 доларів на добу)

У заповідній зоні

Якщо вам кортить відпочити подалі від цивілізації, але так, щоб і лижі, і побут, і мальовнича природа, то, мабуть, доречно податися ближче до унікального природного анклаву Полонини Боржава, в село Пилипець Міжгірського району на Закарпатті. Дістатися до села можна автомобільним транспортом з Міжгір’я (приблизно 30 км), або з сусіднього райцентру Воловець (15 км), який має пряме залізничне сполучення з Києвом, Львовом та Ужгородом.

Літній відпочинок у Пилипці напевне припаде до смаку туристам, взимку ж додається можливість не лише повправляти на гірських спусках, але й здійснити пізнавальні лижні мандрівки. В межах села на річці Плошанка вирує мальовничий водоспад Шипіт, неподалік є рідкісне джерело мінеральної води. Захоплення викликає і споглядання величного хребта Полонина Боржава з високими, як на цю частину Закарпаття, горами Стой (1681 м), Великий Верх (1598  м), Магура-Жиде (1516  м), Ґимба (1497  м). Якраз на північному схилі останньої прокладено траси з бугельними витягами. Причому, витяг під Ґимбу, що називається «Боржавські полонини» — один з найбільших в Карпатах — 1500 метрів, витяг «Магура» має 900 метрів... Ще один витяг, довжиною 450 мет­рів, обладнано на околиці села з боку Воловця, на 60-місній базі відпочинку «Затишок». І там, і там великий вибір спорядження для прокату.

Замешкати у Пилипці можна в при­ватному секторі, на базі «Затишок», або в готелі недавно збудованого під Ґимбою гірськолижного курорту «Магура» (двомісний номер коштує 350 гривень за добу).

Буковинські амбіції

...Амбітні буковинські функціонери ніби між іншим можуть зауважити, що тепер з Чернівців не конче їхати з лижами до «Буковелю», маючи на увазі турбазу «Мигове» в одноіменному селі, що у Вижницькому районі, за 60 кілометрів від обласного центру. До Мигового веде добротна автомобільна дорога, постійно курсують маршрутки. База обладнана сніговими гарматами, тут функціонують два спуски довжиною 1000 і 1300 метрів, бугельні підйомники (1100, 250 м), так званий бебі-ліфт (400 м). Є інформація, що траси мали обладнати нічним освітленням. Відвідувачі курорту можуть розміщуватися в триповерхових дерев’яних будинках (від 30 доларів з особи), або замешкати в приватному секторі (від 60 гривень).

Нарешті на найнижчому карпатському перевалі Німчич біля міста Вижниця, де колись був лише туристичний притулок, діє Міжнародний туристично-розважальний комплекс «Перевал Німчич». Два витяги і спуски тут невеликі (бугель на 250 метрів), а ще є дитяча гірка. Відтак, перевал — не для любителів стрімких трас.

«Ще не машина, але вже не трактор»

Так свого часу говорили про радянську 24-ту «Волгу»... Трохи більше, як рік тому, проводячи огляд гірськолижних курортів Карпатського регіону, ми відзначали стрімке зростання популярності гірських лиж, а також прискорений розвиток інфраструктури. На початку сезону 2006-2007 можна зауважити, що ці тенденції все більше поглиблюються. Причому, гірськими лижами хворіє вся Україна. Буквально минулого місяця мер Ялти оголосив про початок проекту будівництва гірськолижного курорту в Криму, на який буде залучено від 20 до 30 мільйонів доларів інвестицій. Імовірно, подібний курорт невдовзі з’явиться і біля Харкова. Лишається прокласти траси на схилах донецьких териконів.

Володимир Заник, "КАРПАТИ. Туризм. Відпочинок"
10 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
11:38
У Горонді на Закарпатті планують збудувати вже три сухих порти
17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
» Всі новини