Найбільший музейний проект Колочави має назву «Старе село». Організатори намагаються відтворити архітектуру й побут 19-го століття. Подружжя Марковичів розігрує для відвідувачів обряди тих часів.
Христина Маркович – мешканка села Колочава: "Молодьож хоче ся розвивати, видіти все, знати. А ми тоже, видите, дідо з бабою ще прийшов подивитися, як тото було давно. Тепер нагадала усьо: і цебер, і колиску. Тепер колиски які, панські усно."
Колочава відома тим, що там похований народний месник Микола Шугай, якого називають Робін Гудом українських Карпат. Але окрім могили – показувати туристам було нІчого. Тому на полонині поставили 6-сть старих хат і жандармську дільницю.
Микола Маркович – мешканець села Колочава: "Люди кажуть, що це дуже доброє діло. Бо чоловік би тоту хату ніколи не продав, її би гриби з‘їли. А сяк чоловік продав, узяв гроші. "
Кожну хату привозять до музею розібрану. На місці її заново збирає бригада майстрів. В експозиції – давні предмети побуту, принесені мешканцями Колочави. Попри те, що за стару хату пропонують до трьох тисяч доларів – продавати хочуть не всі.
Тетяна Цюбик – мешканка села Колочава: "Продавати її не будемо, бо це спадщина нашої бабусі. Хай вона стоїть для дітей, щоб діти бачили, як давно жили люди."
Проект «Старе село» планують завершити до наступного літа. Окрім цього, в Колочаві діють експозиції чеської та радянської шкіл, музей чеського письменника Івана Ольбрахта, музей вівчаря. Найближчим часом почнуть возити туристів вузькоколійкою, відкриють музей жандармерії та лісу.
Ганна Фоміна – туристка з Маріуполя: "Я приїхала з Маріуполя. Тут все дуже цікаве, вражає, як вміло відтворено минуле. "
Всі музеї Колочави для громадян України безкоштовні. Для іноземців з нового року запровадять квитки. Щороку село відвідує до десяти тисяч туристів. Переважно – з Чехії.