Цьогоріч перемогу виборювали дев’ятеро кандидатів. Серед них і десятикласниця Тоня. Дівчина запевняє – справжній лідер повинен не лише бути успішним у навчанні, а й володіти комунікаційними та організаційними навичками. Саме на цьому у своїй передвиборчій програмі школярка і зробила акцент.
А от школяр з Іршавщини Владислав минулоріч був у групі підтримки, цього разу хлопець вирішив спробувати власні сили. Адже, переконаний, очільник учнівського парламенту передусім повинен вести активну громадську діяльність. «Для мене це дуже важливо, адже тепер, при вступі до вишу дуже звертають увагу на активу громадську діяльність. У своїй школі ми активно проводимо волонтерську діяльність, допомагаємо самотнім жителям, також ми відвідуємо дитячі будинки та будинки пристарілих» - зізнається Владислав Батьо.
Шкільного президента обирали серед представників усіх шкіл області. «Кожна школа має свого президента. Ці президенти входять у раду міську, або районну організацію. На рівні міста або району вони обирають свого президента. І сюди до нас на обласний збір кожна адміністративна одиниця надсилає трьох кандидатів і серед них є звичайно найкращі. Ці діти висувають свого кандидата і таким чином обирається найбільш достойні, які представлятимуть свою область на всеукраїнському і міжнародному рівні» - пояснює координатор учнівського самоврядування в Закарпатські області Світлана Лукач.
Під час заходу відбулося голосування, у підсумку якого новообраним президентом шкільного парламенту області став учень Довжанської загальноосвітньої школи Владислав Батьо, Антоніну Заводяк обрали віце-президентом. Уже на початку грудня переможці візьмуть участь у зібранні лідерів усієї країни.