Більшість робіт виконані з натури наприкінці 50-х та в 60-х роках. Всі вони дивовижно передають дух часу, занурюючи глядача в безпосередній процес творчості. А серія робіт, виконаних цього року, надає ще більшого резонансу атмосфері цієї виставки. Більшість творів експонуються вперше.
У полотнах Івана Ілька, за словами мистецтвознавця Оксани Гаврош, мотиви повсякденного сільського життя підіймаються автором на рівень філософської осмисленості. Персонажі мають свій власний світ, відокремлений від реального, замкнений у колі традиційного сільського побуту. У багатьох роботах присутній мотив самотності, який співзвучний із місцем художника в суспільстві 1960-х, а також перегукується із пошуками, думками та життєвою позицією Івана Ілька.
Іван Ілько — живописець, представник монументального та станкового живопису, спадкоємець і продовжувач традицій Закарпатської школи живопису.
Чотирнадцятилітнім вступив до Ужгородського училища прикладного мистецтва. Вчителями митця були Й.Бокшай, А.Ерделі, А.Кашшай, Ф.Манайло. Член Національної Спілки художників України з 1968 року. Заслужений художник України з 1994 року.
Гоша 2016-11-20 / 08:04:59
Останній із Могікан.....Зараз вся піна на поверхні ...авлишини і др...
Копча 2016-11-17 / 10:18:46
Якісний живопис. Промінчик світла у темряві сучасного дегенеративного псевдомистецтва. Позитивні емоції після відвідання виставки гарантовані.