"За основу взяла графічну манеру і відтворила в картинах знимки представників нашого родоводу, яких я не знала – прабабусі, прадідусі. Так зародила нова серія. Потім я почала доповнювати її вже не портретами, а образами з минулого – покинуті будинки, в яких ще зберігається древній дух, вулиці і розп’яття, які можна побачити у нас на Закарпатті", - розповідає мисткиня
Картини створені в техніках пастелі та авторській техніці рельєфу. Художниця створює на полотні фактуру, завдяки якій картина стає рельєфною, об’ємною.
“Зображення таких пейзажів – це передача сакрального стану самої художниці, – говорить куратор виставки художник Михайло Тимчук. – Вона не шукає для себе простих традиційних варіацій, створює роботи за особистими відчуттями. Завдяки авторській техніці роботи набувають внутрішнього колориту. Кожен пейзаж, кожна хатина – це певний портрет життя, традицій, культури, образу”.
На виставці представлено 22 роботи Одарки Долгош. Серед них – кілька диптихів і триптихів.
З 1995 року Одарка Долгош – член Національної спілки художників України, працює у галузі станкової, книжкової графіки та живопису. У 2005 та 2011 роках здобуває диплом Лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва.
У 2000 році організовує й очолює Асоціацію творчих жінок Закарпаття «Нова форма» й працює над здійсненням міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких проектів. 2007 р. за значний особистий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, вагомі творчі здобутки і високу професійну майстерність, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (Указ Президента України № 957 від 10.10.2007 р).
Виставка триватиме до 22 листопада, повідомляєІвано-Франківський обласний тижневик "Репортер".