Ось так електричка виглядає зовні... ... а так всередині.
У четвер, 20 липня, в день 60-річчя від дня народження колишнього начальника “Укрзалізниці”, зі Львова до Ужгорода пустять новеньку “іменну” електричку Кірпи.
На першому і останньому вагонах електропотяга ЕПЛ-2Т красуватиметься напис “Георгій Кірпа”. Інтер’єр усередині вагонів відповідатиме високим стандартам. Потяг обладнано вентиляцією, м’якими сидіннями, євровікнами. У кожному вагоні на пасажирів дивитиметься сам Георгій Кірпа – з портрета. Поруч висітиме його біографія і перелік заслуг. Усе це обійшлося “Укрзалізниці” у 22 мільйони гривень. Попри це, ціна квитка на електричку “Георгій Кірпа” буде однаковою з іншими електропотягами.
В Ужгороді вже є площа, названа його іменем. Рішення присвоїти площі перед вокзалом ім’я Георгія Кірпи ухвалили 28 жовтня 2005 року депутати Ужгородської міської ради. Нагадаємо, 27 грудня 2004 року міністра транспорту і зв’язку, генерального директора “Укрзалізниці” Георгія Кірпу знайшли мертвим від пострілу в голову у заміському будинку в Бортничах Київської області.
Все ж для більшості людей Георгій Кірпа був і залишається уособленням “кучмізму”. В часи правління Леоніда Кучми саме його називали “гаманцем” президентської сім’ї. Кірпу підозрювали у гучних махінаціях з бюджетними коштами. Безперечно, саме за часів керування “Укрзалізницею” Георгієм Кірпою було зведено чимало нових вокзалів, підвищено зарплатню залізничникам, прокладено кілометри нових доріг. Та не слід забувати, що у часу помаранчевої революції саме з подачі того ж Кірпи у потягах з’являлися ганебні плакати антиющенківського змісту, листівки, де Україну ділили на три сорти… А махінації з відкріпними талонами, коли працівників залізниці змушували приносити свої паспорти і членів своїх родин для “каруселей”?
Попри це працівники залізниці продовжують створювати культ Кірпи. Такого поклоніння особистості не було навіть за часів правління Брєжнєва. У потягу “Георгій Кірпа” у кожному вагоні розвішуватимуть плакати з кольоровим портретом колишнього директора “Укрзалізниці” (на фото), поруч – його біографія, перелік заслуг і добрих діл…
Сергій БАРАШЕВСЬКИЙ Фото Мирона МАСЛЮКА
20 липня 2006р.
Теги: