У багатьох дерев’яних церквах відсутній облік церковних предметів, застаріла пожежна сигналізація та захист від блискавки. Сільські релігійні громади не можуть зібрати необхідні кошти для проведення реставраційних робіт. А фінансування з державного бюджету на ці потреби не здійснюється.
Як повідомив начальник управління культури, у бюджеті області на 2007 рік передбачено 680 тис. гривень для проведення невідкладних ремонтно-реставраційних робіт. Однак цих коштів недостатньо.
На сьогоднішній день пам’ятки національного значення: дерев’яна церква 1470 року у селі Колодне, Тячівського району, Горянська ротонда XII-XIV ст., садибний будинок Дьондьоші (1629 р.), будинок правління національного комітату (1809 р.) комора та винний льох (1781 р.) в м. Ужгороді – знаходяться в аварійному стані і потребують невідкладних ремонтно-реставраційних робіт.
Начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба висловив побоювання, що значна частина пам’яток можуть не пережити холодної зими. Це, зокрема, кілька пам’яток у Міжгірському районі.
***
Станом на 2007 рік на території Закарпатської області взято під охорону держави 479 пам’яток археології (268 з них загальнонаціонального значення), у тому числі 115 пам’яток дерев’яної архітектури. Переважна частина з них є діючими церквами.