Звітуючи за підсумками будівельного сезону М.Попович зазначив, що за січень-вересень 2016 року в області виконано дорожніх робіт на 151 мільйон 500 тисяч гривень з майже 219 мільйонів гривень річних асигнувань.
“Натомість доводиться наголошувати на вкрай нераціональному надходженню коштів, адже суми, які випадають на сезони активних дорожно-будівельних робіт, значно менші, аніж ті, що виділяють на кінець року, коли роботи вже мають завершуватися”, — додав М.Попович.
Ще однією проблемою дорожньої галузі Закарпаття керівник облавтодору назвав відтік кадрів. Так, якщо у 2008 році штат підприємства нараховував 1777 співробітників, то у 2016 році їхня кількість скоротилася до 849 людей.
“Значна кількість працівників знайшла кращі умови оплати праці за кордоном, де заробітні плати фахівців дорожньої галузі у рази вищі, ніж в Україні”, — пояснив М. Попович.
Позитивними зрушеннями у вирішенні фінансових проблем в обслуговуванні автодоріг Закарпаття керівник обласної САД назвав створення в Україні Дорожнього фонду та можливе залучення у 2017 році Закарпатської області до експерименту щодо фінансування дорожньої інфраструктури за рахунок частки коштів з понадпланових надходжень. Нагадаємо, що минулого року Закарпаття до експериментальної програми не потрапило.
“Для нас це дуже важливо, з огляду на те, що третина вантажо-пасажирських потоків, що заходять в Україну з ЄС, їдуть саме через Закарпаття. Враховуючи складність побудови та ремонту доріг у гірських місцевостях та кількість мостів у регіоні (їхня протяжність у цілому складає 24 кілометри), автошляхи області потребують належного фінансування. Окрім того, розбудова інфраструктури дорожньої галузі — це запорука залучення інвесторів, зокрема зарубіжних”, — наголосив М.Попович.