Актор прибув до обласного центру Закарпаття в рамках завтрашнього показу вистави "Майстер і Маргарита".
З цією виставою В.Стєклов вже встиг об'їздити усю прифронтову зону на Донбасі, виступав перед АТОшниками, бо, як і Андрій Макаревич, любить Україну і підтримує її в прагненні здобути краще майбутнє. Безпосередньо перед туром Західною Україною театр побував в Краматорську, Червоноармійську та Сєвєродонецьку.
В Ужгороді виставу покажуть 7 жовтня, о 19:00, в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв.
Взагалі "Майстер і Маргарита" не надто піддається постановці. Не так то це просто - внести досить великий твір в рамки вистави. Завдання ускладнює тісно-тонке переплетіння сюжетних ліній, та й взагалі роман сам по собі оповитий містичним ореолом.
Головний режисер і засновник "Театра на Юго-Западе" Валерій Белякович не побоявся здійснити постановку (не гарного роману) Михайла Булгакова.
Незвично, оригінально, блискуче. Такі емоції переповнювали глядачів, коли на сцені розігрувалося це містичне дійство. І дійсно вдало продумані режисером Валерієм Беляковичем мізансцени, безліч танців, розкішні костюми, лазерне шоу, майстерність художника по світлу і блискуча гра акторів розсунули тісну чорноту і зробили, як здавалося раніше, неможливе: найзнаменитіший роман Булгакова нарешті ожив на сцені. Причому театральна версія, повірте, виявилася не менш вражаючою і чаклунсько чарівною, ніж сам оригінал. За допомогою постановки і гри акторів, глядачі ніби перенеслися в стару Москву 30-х років, з усіма її подробицями конкретного побуту, атмосферою, барвами і навіть запахом. Жива гра акторів, чарівні звуки музики буквально притягують до себе і зачаровують.
Приголомшливо виглядає рішення проблеми містики на сцені (як поставити на театральних підмостках булгаковські переміщення в часі, прозріння, перевтілення блазня Бегемота в кота і навпаки?!).
Дія спектаклю відбувається в дурдомі імені Леніна. Воланд, відьми, коти, гаєри, історичні особистості - все це маячня, гарячка, плід хворої уяви пролетарського поета Івана Бездомного. А реальність - це гаслові вірші поганого поета, правда, їх виспівує руда напівоголена Гелла. На противагу своїй шизофренії Іван Бездомний виставляє посвідчення поета, яке «кому завгодно не дають», як відомо.
Так само, як сюжет, лаконічна і сценографія. Величезна вивіска «Дурдом імені Леніна», профіль вождя, тінь від якого є сатана, афіші «Вперше в СРСР! Професор Воланд! Сеанс чорної магії! Тільки для божевільних! Плата за вхід: розум", буржуйка, садова лава і трон мессіра - на сцені більше нічого немає. "Такий аскетизм в оформленні сцени постановник Валерій Белякович компенсовує світловими ефектами - лазерні промені висвітлюють то профіль Маргарити, то вежі Єршалаїма і хрест з розп'ятим Га-Ноцрі, то палаючі листи роману Майстра.
Зіграти в цій постановці мріє будь-який актор, але вдається це далеко не всім. З чим це пов'язано - не зрозуміло. Чи то через складність сюжету, чи через містику, якою оповитий роман, але точно відомо одне - найголовніше грати щиро. І дійсно, зіграти чесно і щиро історію кохання, пережити її, пропустити через себе весь біль і страждання, під силу тільки найдосвідченішим акторам, акторам, які дійсно вірять в те, що любов насправді сильніше смерті.
Спектаклю «Майстер і Маргарита» вже 7 років. І він давно заслужив репутацію найбільш популярного спектаклю в країнах СНД і зарубіжжя, що побив всі відомі рекорди глядацького попиту і касових зборів.
«Майстер і Маргарита» - справжній шедевр мистецтва театру двадцять першого століття.
Гггг 2016-10-08 / 12:27:27
Назвати наш драмтеатр "храмом культури" може хіба лиш його працівник.
Велика калабаня з примітивними постановками від самозакоханих дядьків.
Степан Крук 2016-10-07 / 23:26:52
Подивився "Мастер і Маргариту". Зал переповнений, сидів в "нульовому" ряді, на приставному кріслі. Постановка класна,однак в бочці меду виявилася й ложка дьогтю. Обурило те, що перед підняттям завіси голос диктора попереджав глядачів про недопустимість фото та відео зйомок і виключення телефонів НА РОССІЙСЬКІЙ МОВІ! І це в закарпатському храмі культури!
Замовч, убогий! 2016-10-07 / 14:59:09
Круку 2016-10-07 / 14:46:57
Театр одного коментатора? )))))
І не лиш під цією статтею, а на сайті цілком. Вам явно нема чим зайнятись...
Степан Крук 2016-10-07 / 09:24:52
"Ars longa, vita brevis!" (лат) - Мистецтво вічне, а життя коротке! Ходіть люди в театр! Не хлібом єдиним...
Степан Крук 2016-10-07 / 08:11:22
Залишилися місця тільки на балконі, там дешевше. Місця поки що є. Концерт Пономарьова, який відбувся вчора, в середньому 350 гривень.
альона 2016-10-07 / 00:19:50
яка вартість квитка?
Степан Крук 2016-10-06 / 17:36:49
Приїзджав на днях до мене друг з Харькова. Пройшлися по-базару на Краснодонців. Той питає:
-Чуєш? А це по якому вони говорять?
-По-мадярськи.
-Що?!
-По-угорськи!
-Ого! І по-російськи вон там говорять?! Так у вас же не можна, непринято - "западенція"?
-Можна і прийнято..
Через хвилину:
-А це по-чеськи балакають?
-Ні, по-нашому.
-А то як?..
-По-русинськи!
-Обалдєть!
У нього очі квадратні, а я довольний. Знай наших!!!
Учасник 2016-10-06 / 17:09:22
Так то оно ,дись так ...айбо сись так званий русскій мір ,уже зає...ав.
Навіть і від адекватних москалів ,якшо вони ще звичайно не грають в цю саме "адекватність".
Степан Крук -Богдану 2016-10-06 / 16:50:09
Нормальних москалів не існує в природі! Є нормальні росіяни.
Богдан 2016-10-06 / 16:44:33
Нормальних маскалю є булше,але ітак то капля в морі.
Василь 2016-10-06 / 16:18:44
НАРАЗІ В ЗАКАРПАТТІ ДВА НОРМАЛЬНИХ МОСКАЛЯ )
Учасник 2016-10-06 / 16:13:59
Треба мати дійсно хоробрість ,щоби так...
Степан Крук 2016-10-06 / 15:50:59
А Стєклов - наш перець!
Степан Крук 2016-10-06 / 15:49:50
Ну,й життя! Сьогодні йду на Пономарьова, завтра на "Майстер и Маргариту". А коли маю коменти писати? !