У перший рік запровадження ініціативи отримали 72 пропозиції як малих проектів (від 10 до 70 тисяч гривень), так і масштабних великих (від 70 до 300 тис грн).
Микола Сюсько, депутат Ужгородської міської ради
В подільшому всі проекти пройдуть експертизу в міській раді, де кожен відповідний відділ, до компетенції якого належить реалізація відповідного проекту, дасть свої висновки. Про те, чи реально реалізувати цей проект. У випадку, якщо проект потрібно доопрацювати, наш відділ зв’язується з автором і пропонує йому внести зміни, для того, щоб він був реальний до виконання. Автор буде мати місяць. Тобто, весь жовтень буде спрямований на опрацювання проектів, внесення в них змін. Також буде можливість об’єднати певні проекти. Після того, як комісія надасть свої остаточні висновки, буде відбуватися голосування. Голосування відбуватиметься з 1 листопада до 1 грудня. Після цього проекти, які набирають найбільшу кількість голосів, отримають можливість бути включеними у відповідні програми і на 2017 рік отримуватимуть фінансування з міського бюджету.
Аби проект було допущено до голосування на отримання коштів, необхідно зібрати 25 голосів ужгородців. Система голосування буде як віртуальною (на спеціальній платформі на сайті міської ради), так і безпосередньо у будівлі мерії у 105 кабінеті.
Микола Сюсько, депутат Ужгородської міської ради
Існує певна інтернет-платформа, на яку можна перейти з сайту міської ради. Тут можна побачити уже самі проекти, а також безпосередньо проголосувати. За допомогою банк-ід ви авторизуєтеся і голосуєте за 3 проекти. Сайт є містким, оскільки тут буде і інформація загальна про громбюджет, про те, яким чином відбувається голосування, інформація по певним проектам і можливість проголосувати.
Що стосується тематики ужгородських проектів, вони спрямовані на вирішення комунальних проблем, покращення інфраструктури та облаштування парків, зелених зон, дитячих та спортивних майданчиків.
Микола Сюсько, депутат Ужгородської міської ради
У цьому і була і суть проекту. Не для того, аби лише вивчити думку мешканців, а для того, аби зрозуміти основні проблеми, які існують у місті. Дуже цікавим проектом є, наприклад, проект, пов’язаний із Кірпічкою. Пропонується створення інклюзивного природнього простору «країна мрій». Зараз там у нас є наразі занедбана територія, є проект, пов’язаний з її розбудовою та її розвитком. Є багато проектів, які болять уждгородцям – пов’язані з їх прибудинковими територіями, тротуарами, вулицями. Є питання, пов’язані зі школами, створення інноваційних класів. Починаючи від інфраструктурних проектів і до встановлення меморіальної дошки відомому закарпатському футболісту. Різнопланові проекти.
З 1 листопада почнеться голосування на визначення кращих. Варто зазначити, що великих проектів може пройти максимум 6, а малих – до 25.
Ужінформ