Йшлося про вирубану прикордонниками ділянку 30 км лісу на Закарпатті вздовж державного кордону, за фактом якого відкрито кримінальне провадження. Члени ГО «Українська асоціація інвалідів АТО» мають намір відновити власними силами та силами небайдужих українців.
Микола Журавльов каже: «Ми виступаємо проти того, що був вирубаний ліс вздовж лінії державного кордону з ЄС (Словаччиною). Загальна протяжність рубок – 30 км. Приблизні обсяги – понад 6000 кубометрів лісу, а це явір, бук та ясен, з якого роблять музичні інструменти. Відтак, попередні приблизні обсяги збитків складають 1 мільйон доларів США. Це за українськими цінами лісу. А за словацькими – вчетверо більше».
Микола Журавльов сказав, що закупить дерева за власний кошт. А також закликав прикордонників приєднатися до висадження дерев. Він також зазначив, що гасло «вони не воювали, а рубали» стосується тільки тих прикордонників, яким винесено підозру у справі про вирубку лісосмуги, а не всіх прикордонників.
Віктор Шатров, голова ГО «Пам'ять Європи»: «Буковий ліс, як і той, що, вирубаний на території Чопського загону – це основа екосистеми Українських Карпат, які є легенями Європи. Це може повернути повені і страшні величезні збитки від них. Один бук за рік виділяє стільки кисню, скільки вистачає для дихання 4 людям. Тому буки слід відновити, і до цього повинні долучитися усі свідомі люди».
Іван Удут, учасник бойових дій в АТО сказав: «Учасники бойових дій готові взятися за відновлення лісу, що був вирубаний. Кошти вже збираємо. Просимо прикордонників допустити нас у зелену зону, бо якщо вони не хочуть відновити те, що вирубали, то це хочемо зробити ми».
«Цей ліс пропоную назвати на честь загиблих закарпатських військовослужбовців, - каже М. Журавльов. – Перше насадження, яке зробимо, назвемо на честь загиблого ужгородця Юрія Біровчака». Організатори планують розпочати посадку дерев з Доманинець, де жив загиблий військовослужбовець.
На брифінгу була присутня й сестра Юрія Біровчака Ксенія Біровчак, вона додала: «Я б хотіла попросити об’єктивно розібратися у причинах смерті мого брата, колишнього прикордонника радянських військ. Хочу, щоб нинішні прикордонники були такими ж чесними і принциповими, яким був мій брат. А несправедливість і поверхове розслідування крає мені душу. Тим більше, що за братом через 4 місяці пішла з цього світу й моя мама, яка не витримала нашої втрати».
За словами організаторів, вони планують розпочати посадку наприкінці вересня (орієнтовно 20-го) і сподіваються отримати всі необхідні дозволи від Держприкордонслужби, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.