Саме для обговорення ролі та внеску Української греко-католицької церкви у національну відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу було організовано та проведено конференцію щодо ВІЛ/СНІДу.
Конференцію організували Секретаріат Верховного Архиєпископа УГКЦ спільно з Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я та МБФ "Карітас України" за підтримки Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS), повідомили в Департаменті інформації УГКЦ. У її роботі взяли участь владики, члени Митрополичого Синоду та голови єпархіальних Комісій у справах душпастирства охорони здоров'я. Її завдання - ознайомлення ієрархії УГКЦ з новими викликами, що пов'язані з поширенням ВІЛ/СНІДу в Україні, представлення та обговорення проекту Звернення, Концепції та Стратегії УГКЦ в даній сфері.
Під час конференції її учасники неодноразово наголошували, що для подолання вкрай негативної тенденції поширення ВІЛ/СНІДу та пов'язаної з ним стигматизації (відчуження) інфікованих і хворих слід об'єднати зусилля не лише відповідних державних органів та громадських організацій, але й Церков та релігійних організацій, що мають найвищий рівень довіри в суспільстві.
"Різноманітні церковні структури на різних рівнях вже мають певний досвід у цій сфері. В першу чергу це проекти МБФ "Карітас України". Вони спрямовані на те, щоб допомогти людям з ВІЛ-позитивним статусом та хворим на СНІД, використовуючи досвід, набутий в реалізації програми "Домашньої опіки". На даному етапі програма реалізується в регіонах, які є найбільш неблагополучними в плані розвитку епідемії (Одеса, Донецьк, Київ)", - для Департаменту інформації розповів о. Андрій Нагірняк, віце-президент МБФ "Карітас України".