Як розповідає головний спеціаліст відділу охорони і захисту та внутрішнього аудиту ЗОУЛМГ Мирон Рейпаші, танцюючий ліс з нахиленими чи вигнутими стовбурами – унікальна знахідка для лісівників.
«Ліс є не тільки джерелом кисню, а й естетичною насолодою. Немає нічого спокійніше, ніж можливість насолоджуватися видом прекрасного лісу, який зберігає свою історію і свої таємниці. Однак ліс буває різний. У закарпатських лісах ростуть унікальні дерева – викривлені або як ще їх ще називають «танцюючі». Їх не багато, але поодинокі зустрічаються. Для лісівників такий аномальний ліс – знахідка. Кривизна може бути успадкована, що нерідко буває у ялини, модрини, сосни і бука. Також вона викликається зовнішніми причинами: вітром, одностороннім тиском снігу, вигином саджанця при посадці, зростанням дерева на похилій ділянці поверхні або при поганому догляді за лісом, що росте на косогорі», – зазначив Мирон Рейпаші.
Що цікаво, багато хто вважає що то такі викривлені дерева виростають в місцях з сильним енергетичним полем. Біоенергетики стверджують, що це місця сили з геопатогенними особливостями, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.