В загальному обслуговуванням понад півтисячі витягів у місті займаються 2 підприємства.
Про стан старих радянських ліфтів міських багатоповерхівок та шанси на їхню заміну – у сюжеті журналістів "21 каналу".
Акіра 2016-08-06 / 15:33:34
Зараз цей «керівник» розводить руками і волає до людей до бюджету: «… дайте гроші, або ходіть пішки малі, старі немічні…». Однак такі дії керівника є незаконними, оскільки відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», положень Стандартів бухгалтерського обліку (ПСБО) та Інструкції №291 зобов’язаний був організувати роботу з бухгалтерського обліку так як цього вимагає законодавство. Хочу нагадати, що колись ці ліфти були новими, які надавали платні послуги за які жителі цих багатоквартирних будинків в основному сплачували в повному об’ємі та своєчасно. Тоді належало виручені кошти, не проїдати і використовувати не за цільовим призначенням, а створювати Амортизаційний фонд за рахунок якого, коли ліфт вийшов із ладу, купити новий і своєчасно встановити, щоб не створювати людям такі жахи.
Процедура вказаних дій розписана у листі № 31-34000-20/23-4270/4538 де зазначено, що облік на¬рахування та використання амор¬тизаційного фонду ведеться на позабалансовому рахунку 09 «Амор¬тизаційні відрахування». А зараз, для тих хто хоче зайнятися цією проблемою насправді, розглянемо його докладніше.
Об'єктами, щодо яких ведеться на¬рахування амортизаційних відраху¬вань на рахунку 09, є необоротні активи - всі активи, що не є обо¬ротними (п. 4 ПБО 2). Нагадаємо, що оборотні активи - грошові кошти та їх еквіваленти, не обмежені у ви¬користанні, а також інші активи, при¬значені для реалізації чи споживан¬ня протягом операційного циклу чи протягом 12 місяців з дати балансу. З урахуванням наведеного амортизаційні відрахування нараховуються тільки на основні засоби (окрім зем¬лі та незавершених капітальних ін¬вестицій), інші необоротні матеріаль¬ні активи та нематеріальні активи.
Сума амортизації, яка нарахову¬ється щомісяця, відображається за кредитом рахунку 13 «Знос (аморти¬зація) необоротних активів» і дебе¬том рахунків обліку витрат діяльнос¬ті. Одночасно на суму нарахованої амортизації відбувається збільшен¬ня залишку на рахунку 09.
Зменшення залишку на рахун¬ку 09 відображається на суму вико¬ристаної амортизації на капітальні інвестиції, на погашення отриманих на капітальні інвестиції позик тощо. При цьому при визначенні суми ви¬користаних амортизаційних відра¬хувань не враховуються капітальні інвестиції, здійснені за рахунок бю¬джетних інвестиційних асигнувань, цільових коштів, внесків до статут¬ного (пайового) фонду (капіталу) під¬приємства тощо.
Аналітичний облік ведеться, зо¬крема, за напрямами використання амортизації на:
будівництво об'єктів;
придбання (виготовлення) основ¬них засобів;
поліпшення (модернізацію, моди¬фікацію, добудову, дообладнання, реконструкцію тощо) основних за¬собів;
придбання (створення) нематері¬альних активів;
інші капітальні роботи;
погашення отриманих на капіталь¬ні інвестиції позик.
Крім того повинен ще і створюватись Фонд розвитку виробництва, кошти якого спрямовують¬ся на виробничий розвиток підпри¬ємства, технічне переозброєння, реконструкцію, розширення, осво¬єння виробництва нової продук-ції, на будівництво й відновлення основних виробничих фондів, впро¬вадження сучасної техніки й техно¬логій та інші аналогічні цілі, перед¬бачені установчими документами підприємства.
Відповідно до Положення № 1213 спрямування підприємствами дер¬жавного, комунального секторів еко¬номіки частини чистого прибутку до фонду розвитку виробництва відо¬бражається за дебетом субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звіт¬ному періоді» і кредитом субрахунку 426 «Фонди спеціального призначен¬ня» (субрахунок 4261 «Фонд розви¬тку виробництва»). Здійснені за раху¬нок цього фонду капітальні інвестиції (придбання, створення, модернізація, модифікація, реконструкція, добудова, дообладнання необоротних активів) відображаються за дебетом субрахунку 4261 «Фонд розвитку виробництва» і кредитом субрахунку 4262 «Викорис¬тання фонду розвитку виробництва».