Участь у нараді взяли керівництво облдержадміністрації, департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА, представники Державної служби України з безпеки на транспорті, профспілки працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства України, ПрАТ „Закарпатавтотранс”, перевізники.
Зазначалося, що на сьогодні одним із актуальних питань сфери пасажирських перевезень залишається наявність на ринку транспортних послуг перевізників, які здійснюють перевезення пасажирів поза правовим полем. Як повідомив голова профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, Віце-президент ВГО „Всеукраїнська Асоціація автомобільних перевізників” Володимир Вакуленко, „за попередніми підрахунками тіньовий обіг від такої діяльності загалом по всій Україні сягає майже 30,0 млрд. грн. на рік, вже не кажучи про втрати перевізників, які обслуговують регулярні автобусні маршрути, та автостанцій”. Відкритим залишається і питання відшкодування збитків автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян у громадському транспорті. „Адже, як показала практика, перекладання видатків на ці цілі з Держбюджету на місцеві бюджети не дало бажаного результату, а лише ускладнило ситуацію з перевезенням пільговиків”, - наголосив Володимир Вакуленко.
Акцентувалося й на заходах, які вживаються обласною владою з вирішення проблемних питань, та напрямах подальшої роботи, спрямованої на стабілізацію ринку перевезень в області. Так, при ОДА створено робочу групу із дотримання законодавства у сфері перевезення пасажирів автомобільним транспортом на території області, до складу якої увійшли представники ГУ ДФС у Закарпатської області, ГУ Нацполіції в Закарпатській області, управління патрульної поліції в м.Ужгород та м.Мукачево, управління Держпраці у Закарпатській області.
З метою вивчення питання умов обслуговування пасажирів на автостанціях Закарпаття спеціально створеною обласною комісією у період з 15 по 24 червня було проведено додаткове обстеження 21 автостанції області. На підставі отриманих матеріалів обстеження автостанцій Закарпаття щодо відповідності їх вимогам до автостанцій відповідного класу наказом Держслужби анульовано атестати 8 автостанцій області.
Однією із проблем є зростання кількості перевізників у сфері перевезення пасажирів автотранспортом. У зв’язку з цим на сьогодні розглядаються перспективи відкриття додаткових автостанцій на привокзальних площах міст обласного значення та районних центрів Закарпаття.
Зокрема, облдержадміністрація звернулася до регіональної філії „Львівська залізниця” ПАТ „Українська залізниця” щодо опрацювання питання про відкриття автостанції на автостоянці, розміщеній на привокзальній площі залізничного вокзалу Ужгорода, або надання її частки в оренду суб’єктам господарювання для надання автостанційних послуг, повідомляють у Закарпатській ОДА.